Proč je vlastně voda s citronem tak prospěšná? Nadměrné pití může ovšem způsobit vážné problémy

Při každém nachlazení se doporučuje konzumovat nápoj, který obsahuje citron. Ten našemu tělu nedodává jen vitamin C, ale je přínosem i v jiných směrech. Pojďme se podívat, jak moc je našemu zdraví prospěšný.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Citron je díky svým blahodárným účinkům doporučovaným druhem ovoce v případě nachlazení. Jeho benefity jsou ale mnohem obsáhlejší, proto se často doporučuje jeho každodenní konzumace. Skvělým startem do nového dne je sklenice vlažné vody s půlkou vymačkaného citronu vypitá hned po probuzení. K čemu je tento nápoj dobrý a na co si naopak při jeho konzumaci dát pozor?

Zdravotní přínos vody s citronem

Citron je zářivě žluté ovoce velikostí i tvarem připomínající slepičí vajíčko. Má výrazně kyselou chuť, která mnoho lidí odrazuje od jeho konzumace. Odborníci se ale shodují, že by se měl objevovat na jídelníčku většiny lidí každý den. Ideální je jeho konzumace v kombinaci s vlažnou vodou, a to hlavně proto, že tak nedochází ke zničení důležitých látek, které obsahuje.

iZdroj fotografie: Pexels

Citron je bohatým zdrojem vitamínů, antioxidantů a potřebných kyselin, ale také vápníku, draslíku nebo hořčíku. Obsahuje velké množství vitamínu C, který podporuje náš imunitní systém. Jeho konzumace tedy mimo jiné přispívá k ochraně našeho těla před nachlazením a chřipkou. Konzumace citronové vody přispívá ke zvýšení energie, snižuje zánět v těle a pomáhá pročištění pokožky.

Na co si dát pozor

Velmi často se doporučuje konzumovat sklenici vody s citronem pro podporu hubnutí. Některé diety jsou dokonce založené na pití tohoto nápoje před každým jídlem. Výsledky je možné pozorovat již během 15 dní. V tomto případě totiž voda s citronem náplní žaludek a naoko zasytí, čímž zažene jednoduše chuť k jídlu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Problém však nastává v případě, že konzumuje vodu s citronem často a ve velkém množství. Má totiž negativní dopad na naši zubní sklovinu. Dokáže ji nevratně poškodit, a to rozhodně není výsledek, ktereho bychom pravidelným popíjením chtěli dosáhnout. Po každé sklenici vody s citronem se proto doporučuje důkladné vyčistění zubů: předejdete tak jejich zničení. 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články