Vyčištění a záchrana plic po dlouholetém kouření

Kouření velmi ohrožuje zdraví, především našich plic. Pokud patříte mezi kuřáky a hledáte metody a postupy jak dát tomuto zlozvyku sbohem, vyzkoušejte zajímavou a pro mnohé funkční metodu.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Nezáleží na tom, zda jste kuřák nebo ne, v každém případě musíte dbát o zdraví svých plic. Ačkoliv může být váš životní styl příkladný, pravděpodobně nežijete v odlehlé oblasti s čistým horským vzduchem. Události posledních měsíců spojené s pandemií koronaviru, omezení výroby a dopravy a další aspekty měly sice na čistotu ovzduší pozitivní vliv, přesto se ale vzduch ve většině oblastí ČR nedá považovat za čistý. Jeho dýchání se vyhnout nemůžeme, ale můžeme se snažit udržovat plíce v dobré kondici a posilovat je.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Kouření škodí zdraví

Plíce se v ideálních podmínkách umí čistit samy, někdy ale potřebují pomoc
Plíce patří mezi největší orgány v lidském těle. Celková plocha plicní tkáně je téměř 40× větší než vnější povrch těla. Jedná se o samočistící orgán, umějí se tedy čistit a detoxikovat samy.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Přestat s ním nemusí být až tak náročné

Nastávají ale případy, kdy to samy nezvládají a my jim musíme pomoci. Mezi nejčastější onemocnění spojená se špatným stavem plic patří astma, bronchitida a různé druhy kašle. Naštěstí existují postupy, které výrazně přispívají k vyčistění plic a tím i k vašemu lepšímu zdravotnímu stavu.

Ověřená domácí směs pro podporu detoxikace plic

Vědci tvrdí, že přísady v této domácí směsi mohou pomoci předcházet rakovině. Jaké ingredience budete potřebovat?

Jisté je, že všechny použité ingredience mají pozitivní účinek na zdravotní stav, takže použitím sirupu můžete také zlepšit svoji imunitu.

Pro přípravu sirupu budete potřebovat

  • 1 malý kousek kořene zázvoru 
  • 2 lžičky mleté kurkumy 
  • 400 g česneku (oloupaného a nakrájeného na 4 díly) 
  • 400 g cukru (můžete použít jakýkoliv, ale nejlepší je třtinový)

Postup je jednoduchý

Nalijte do hrnce půl litru vody a přidejte cukr. Až začne voda vřít, přidejte česnek, strouhaný zázvor a kurkumu.

iZdroj obrázku: Pixabay

Nechejte projít varem, poté odstavte a nechte vychladnout při pokojové teplotě. Uchovávejte v chladničce. Užívejte dvě lžíce ráno i večer po jídle. Nepoužívejte při přecitlivělosti na jakoukoliv z použitých složek.

iZdroj obrázku: PxHere

Detoxikaci podpoříte horkou koupelí s inhalací eukalyptového oleje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články