Výborný nápoj pro posílení imunity před viry a chřipkou

Posílit imunitu se dá různými způsoby, mezi které patří také využití jednoduchého nápoje. Ten připravíte snadno z běžných surovin a stanete se díky němu odolní vůči celé řadě nemocí.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Chcete se ochránit před okolními viry a rizikem nákazy například chřipky? V takovém případě si připravte následující nápoj a uvidíte, že nebudete litovat. Pravidelným popíjením poměrně výrazně zvýšíte činnost imunitního systému a zmírníte riziko, že budete nemocní. 

Posílení imunitního systému

V době podzimních a zimních měsíců je velmi důležité posilovat imunitní systém, který je naší přirozenou ochranou před viry a bakteriemi, které jsou původci nejrůznějších nemocí. Pokud si chcete udržet zdraví, dopřejte si každý den vyvážené a zdravé jídlo s dostatkem ovoce a zeleniny.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Spousta vitamínu a téměř bez práce

Dále nezapomínejte na pravidelný pohyb, dobrou náladu a kvalitní spánek. Pomoci může i následují recept na přírodní ale velmi účinný prostředek pro posílení imunitního systému. 

Co budete potřebovat pro výrobu zdravého nápoje

  • 400 gramů medu
  • 3 citrony
  • 2 kořeny zázvoru o celkové hmotnosti zhruba 250 gramů
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Posilovat imunitu lze jednoduchým nápojem

Všechny suroviny by měly být kvalitní a čerstvé. V případě citronu sáhněte klidně po bio kvalitě bez silného chemického ošetření. 

Postup výroby zdravého přípravku pro posílení imunity

Příprava základu pro velmi zdravý domácí nápoj na podporu imunitního systému není nic složitého. V první řadě si důkladně umyjte a nastrouhejte zázvor. Používejte jemné struhadlo, protože je cílem uvolnit ze zázvoru co možná nejvíce účinných látek.

iZdroj fotografie: Pixabay
Nápoj na posílení imunity připravíte snadno

Citrony si připravte nakrájením na plátky a střídavě prokládejte zázvor s citrony. K tomu všemu přidejte med a pokuste se promíchat. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Přírodní medicína

Takto připravenou směs uložte do chladničky a nechte odpočívat. Výsledkem bude zhruba 750 gramů směsi, což je pořádná zásoba pro víceméně celou kritickou sezónu. Každý den se doporučuje užívat zhruba jedna lžíce směsi. Tu si můžete rozmíchat rovnou do čaje nebo do sklenice s vodou a v obou případech dostanete chutný a zároveň velmi zdravý nápoj pro posílení imunitního systému. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články