Věděli jste, že se zdravotním problémem Vám mohou pomoci i v lékárně?

Stala se Vám už někdy situace, že byl Váš doktor na dovolené, nebo nebyl přítomen z jiného důvodu a Vy jste nutně potřebovali vyřešit nějaký zdravotní problém? Vsadím se, že odpověď bude ano. A věděli jste o tom, že Vám v takové situaci mohou pomoci přímo v lékárně?

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Lékárna není jenom místo, kam chodíte jenom kvůli vyzvednutí léků na předpis nebo nakoupit zdravotnické pomůcky, v lékárnách Vám mohou pomoci s čímkoliv, ať už se jedná o radu ohledně chřipky nebo problémy se sluchem.

Jaké konkrétní služby tedy lékárna poskytuje

Pojďme si nyní říct, k čemu všemu můžeme lékárnu využít. Lékárna, tedy především lékárník, který lékárnu provozuje, Vám může nabídnout služby, o kterých nemá většina lidí ani ponětí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nejenom léky zabírají na řadu nemocí

Jedná se například o:

  • Pomoc při menších zdravotních obtíží, např. při drobných řezných poraněních či modřinách
  • Kontrolu Vašeho inhalátoru
  • Různé konzultace, např. konzultace ohledně prsou, nouzové antikoncepce, bezpečného dávkování léčiva
  • Kontrolu krevního tlaku, cholesterolu, také o kontrolu pigmentových skvrn na kůži a mnoho dalšího.

Místní lékárník jako první krok k Vaší léčbě

Pokud Vás trápí nějaké zdravotní obtíže, není ostuda zajít do nejbližší lékárny a nechat si poradit od lékárníka. Ten Vám může poskytnout rady ohledně menších onemocnění stejně dobře, jako Váš ošetřující lékař. Nejčastěji se jedná o rady ohledně nachlazení, kašle, bolesti hlavy a břicha, ale také pokud potřebujete úlevu pro kousnutí od komára a nevíte, jaký produkt si máte vybrat. Některé lékárny dokonce nabízí screening diabetu a péče o diabetické pacienty nebo mají přímo určené hodiny pro konzultaci s pacienty. Stačí se podívat na webové stránky lékárny, kterou máte poblíž a všechno podstatné se dozvíte. Lékárník stejně jako doktor dané problémy studoval, nemusíte se tedy bát, že by Vám poradil špatně. V tomto směru mu můžete důvěřovat.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Domácí přístroje odhalí různé nemoci
ANKETA: Věděli jste, že lékárna nabízí i tyto služby?
?
?
?

Bezpečné dávkování léčiv

Tuto službu ocení především starší lidé, kteří si nejsou jistí tím, kdy a kolikrát denně mají daná léčiva užívat. Lékárník Vám velice rád zkontroluje Vaše recepty, poradí ohledně dávkování a frekvence a také se zaměří na interakci s jinými léky, které daný pacient užívá.

Nebojte se tedy příště navštívit jakoukoliv lékárnu, když si nebudete vědět s něčím rady, někdy je to lepší a rychlejší způsob, než čekat dlouhé hodiny v ordinaci jiného lékaře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články