Utlumení bolesti zubů bez návštěvy lékaře

Bolest zubů je velmi nepříjemná. Pokud se z ničeho nic objeví, je třeba problém co nejdříve řešit. Jak? Zkuste účinnou kombinaci hřebíčku a známého oleje.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

Bolest zubů se většinou objeví z ničeho nic, zato v plné síle. Při akutních bolestech sice většina zubních lékařů přijme své pacienty přednostně, přesto si ale pravděpodobně den nebo dva počkáte. Zejména v současné situaci, kdy jsou návštěvy lékařů velmi omezené, se možná rozhodnete nejprve vyčkávat, zda bolest během pár dní nepoleví. Pokud je bolest skutečně nesnesitelná, ale nechcete z jakéhokoliv důvodu sahat do lékárničky, můžete místo silných léků proti bolesti vyzkoušet přírodní lék podle našeho receptu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Bolest zubů vyřešíte i doma

Bolest zubů může mít mnoho příčin, konzultujte situaci se svým zubařem

Příčin úporné bolesti zubů může být mnoho. Mezi ty nejčastější patří zubní kaz, zánět dásní, zánět trojklanného nervu nebo nesprávně provedená dřívější léčba.

Nepříjemný může být také růst tzv. zubů moudrosti, zejména pokud rostou v nesprávném sklonu a tlačí na ostatní zuby. Pokud netušíte, co je příčinou vašeho problému, nejprve zkuste svému zubnímu lékaři zavolat a probrat s ním svou situaci.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Bolest zubů čas od času trápí každého

Při urputné bolesti se pravděpodobně užití medikamentů proti bolesti nevyhnete. Jaké dvě ingredience jsou potřeba pro zmírnění bolesti?

Pokud jste například těhotná či kojící žena nebo máte jiný důvod, kvůli kterému se vyhýbáte průmyslově vyráběným lékům, zkuste nejprve sílu přírody.

Hřebíček a kokosový olej pomohou zmírnit nepříjemné stavy

Návod na domácí, přírodní pastu proti bolesti zubů je mnohem jednodušší, než by se dalo čekat. Budete potřebovat pouze dvě ingredience a dva pracovní nástroje.

Připravte si

  • 1/2 čajové lžičky mletého hřebíčku
  • 1/2 čajové lžičky kokosového oleje
  • čistou misku
  • pipetu nebo štětec
iZdroj fotografie: iStock
Kokosový olej a mletý hřebíček

Kokosový olej nechejte mírně povolit a smíchejte ho s mletým hřebíčkem tak, aby vznikla homogenní pasta. Pomocí pipety nebo sterilního štětce naneste směs na bolestivý zub. Pro optimální účinek aplikujte třikrát denně. Hřebíček obsahuje eugenol, který zmírňuje bolest, kokosový olej je antibakteriální a v kombinaci s hřebíčkem i protizánětlivý.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články