Cucflek stál jejího přítele život. Rodina teď dívce vyčítá jeho smrt. Nevinný pubertální projev lásky jí nedokáže odpustit

Cucflek neboli znamínko lásky je častým projevem ve vztazích primárně v pubertálním věku. V tomto případě měl ale fatální následky.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Cucfleky, neboli znamínka lásky si všichni pamatujeme ze svých pubertálních let. I přesto, že ve většině případů nebývají nebezpečné a majitel tohoto cejchu si vyslouží maximálně zvědavé pohledy blízkých, v některých případech může způsobit zdravotní komplikace. Své o tom ví o rodina 17letého chlapce z Mexika. V tomto případě ovšem případ skončil bohužel tragicky.Jak vznikne cucflek?

Cucflek nemusí vzniknout pouze na krku, ale třeba i na jiných částech těla. Tato podlitina je následkem podtlaku, který vznikne v důsledků sání, nejčastěji při vášnivém polibku. Krev a nitrobuněčná tekutina je vytlačena z kapilár ven a vytvoří pod kůží červený flíček různé velikosti. Ten nejčastěji do týdne sám zmizí a během tohoto procesu mění barvu z červené přes fialovou, zelenou až ke nahnědlé či žluté.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Cucflek ve většině případů nezpůsobí žádné zdravotní komplikace a je pouze dočasnou vadou na kráse. Pokud se s cucflekem chcete vypořádat dříve, než po týdnu, doporučuje se pít kávu, která rozproudí krev. Dále pak místo ledovat buď přímo kostkou ledu či například ledovou lžící. Cucflek můžete velmi účinně zakrýt také makeupem. Pokud je barva příliš výrazná, před nanesením make upu místo přetřete zeleným stínem, který červenou barvu neutralizuje.

Fatální případ z Mexika

Sedmnáctiletý chlapec si cucflek vysloužil od své přítelkyně, která samozřejmě neměla žádné zlé úmysly. Nemohla totiž vědět, že se v chlapcově těle vytvoří smrtelná krevní sraženina. Ta se totiž vytvořila v důsledku poškození tepny, které nebylo hned na první pohled přes červené zbarvení viditelné. „Nevěděla jsem, že dělám něco špatného. Byla to taková blbost, kterou dělají všichni dospívající,“ vysvětluje smutně dívka.


iZdroj fotografie: Pexels

Ačkoliv mladíkova přítelkyně neměla zlé úmysly, chlapec dostal večer doma záchvat. I přesto, že rodiče ihned zavolali sanitku, chlapci už bohužel nebylo pomoci. Krevní sraženina se totiž dostala až do mozku, kde způsobila chlapcovu smrt. Rodina mladíka nyní viní jeho 24letou přítelkyni za jeho smrt. I přesto, že dívka pravděpodobně vyvázne bez trestu, není nikde k nalezení. „Myslím si, že radši utekla,“ vyjadřuje se matka zemřelého Julia Maciase Gonzaleze.

Další fatální důsledek krevní sraženiny

I přesto, že se jedná o poměrně ojedinělý případ, chlapec bohužel nebyl jediný. V roce 2011 otřásl médii příběh ženy, která byla v důsledku krevní sraženiny vzniklé cucflekem na krku také hospitalizovaná. „Ženě v důsledku krevní sraženiny, která se jí dostala až do srdce, ochrnula ruka,“ vysvětluje její ošetřující lékař. „Je to poprvé, co jsem se s něčím takovým setkal,“ dodává.

Jakou zkušenost máte s takovým projevem lásky vy?

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
Události247.cz
Drony by mohly pomoci vyhrát válku na Ukrajině. Rusko podle expertů zaostává hlavně v technice
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení