Zbavte se svědění a pálení v intimních partiích i bez návštěvy lékaře. Zvládnete to pomocí prostředků, které máte doma

Když u ženy začne nepříjemné pálení a svědění pochvy, je potřeba začít tento problém řešit. V domácnosti můžete najít několik věcí, které vám mohou pomoci.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Léto je nejčastějším obdobím, kdy ženy trápí vaginální infekce. Je to kvůli tomu, že se chodí koupat do znečištěné vody, mají na sobě dlouho mokré plavky nebo nosí nevhodné spodní prádlo. Vaginální infekce je u žen nejčastější v létě, ale může se objevit i v jiné roční období. K tomu, aby infekce vznikla, jí stačí opravdu málo a dokáže velice potrápit. Nejčastějšími příznaky je svědění a pálení, které byste neměli podceňovat. Může být způsobeno bakteriální infekcí, kvasinkovou infekcí nebo ekzémem.

Pokuste se předcházet kvasinkové infekci

I přesto, že některé ženy dodržují správné zásady hygieny, může se o nich svědění a pálení objevit. Důvodem vzniku mohou být některé léky nebo nemoc. Existují metody, díky kterým lze předcházet vzniku kvasinkové infekci. Pokuste se nosit bavlněné kalhotky a nenoste upnuté kalhoty v oblasti rozkroku. Obzvláště při vzniku potíží jsou vhodné hlavně šaty a sukně.


iZdroj fotografie: Unsplash

Mokré plavky si brzy po koupání sundejte a vezměte si suché. Pokud dostanete antibiotika, pořiďte si i probiotika. Na toaletě se utírejte zepředu dozadu. Pokud by vám ani tyto rady nepomohly, nemusíte se obávat. Nespěchejte k lékaři ani do lékárny. V domácnosti s velikou pravděpodobností naleznete mnoho pomocníků. Ti by měli rychle ulevit od potíží.

Konzumace nebo aplikace medu a jogurtu

V jogurtu se nachází velké množství probiotik. Díky tomu se jedná o velmi účinného pomocníka při vaginálním svědění a pálení. Pokud dáte dohromady med a jogurt, tak účinkuje dvěma způsoby. Med má protizánětlivé účinky a jogurt zklidňující. Probiotika z jogurtu dokáží napravit nerovnováhu bakterií a zároveň sníží riziko vzniku kvasinkové nebo bakteriální infekce.


iZdroj fotografie: Unsplash

Pokud vám nevadí jogurt nebo med k jídlu, můžete jej smíchat a dávat si ho k jídlu. Díky tomu se vám může ulevit od intimních potíží, které vás trápí. V dalším případě si tuto kombinaci můžete nanášet na pochvu. Pokud byste infekci neléčili, hrozí to, že se potíže zhorší a budete muset situaci řešit u lékaře. Neléčená infekce umí způsobit velké zdravotní komplikace.

Oplachování jablečným octem

O jablečném octu se říká, že je to kouzelný lektvar. Podle mnoha lidí neexistuje nic, co by jablečný ocet neuměl léčit. Jablečný ocet má silné antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. To z něj dělá opravdu účinnou pomoc při vaginálním pálení a svědění. Vyrovnává pH pochvy a pokožky. Zároveň umí vyrovnávat vaginální flóru. Denně si můžete dát čajovou lžičku tohoto lektvaru se sklenicí vody. Případně lze přidávat půl šálku do vody na koupání. Vyhýbejte se jablečnému octu v koncentrované formě, protože dokáže způsobit popálení.


iZdroj fotografie: Unsplash

Tea tree olej je silný bojovník proti infekci

V dnešní době má tea tree olej široké využití v lékařství i kosmetice. Každý by jej měl mít doma, protože pomáhá s mnoha problémy. Díky tomu, že má protiplísňové, antibakteriální a antivirové vlastnosti, tak je velmi účinný při léčbě vaginálního pálení a svědění. Tea tree olej lze používat při jakémkoliv náznaku potíží. Použijte 2 až 3 kapky a naneste je čistými prsty na vnější pokožku pochvy. Takto aplikovaný tea tree olej by měl zahubit veškeré kvasinky.

Oplachová kůra z listů bazalky

Bazalka patří mezi oblíbené byliny, jež se využívají i v kuchyni. Lze ji používat i při dámských potížích. Obsahuje eugenol, jenž pomáhá znecitlivovat nervová zakončení. Její účinky jsou protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové. Dokáží pomoc při léčbě vaginálního pálení a svědění. Můžete si z ní připravit oplachovou kůru. Tu uděláte tak, že uvaříte několik listů bazalky ve vodě. Vodu poté necháte vychladnout a 2x až 3x denně si s bazalkovou vodou oplachujte intimní místa.


iZdroj fotografie: Pixabay

Studený obklad jako akutní pomoc

Jestliže vás trápí silné svědění nebo pálení, použijte studený obklad. Ten pomáhá tak, že ulevuje od silného pocitu svědění. Vezměte si několik kostek ledu a zabalte je do čisté bavlněné látky. Ledový obklad přiložte na intimní místa na několik minut. Tento postup můžete opakovat 3x až 4x denně. S ledovým obkladem si dávejte pozor, abyste nedostali zánět močového měchýře.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 303 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí