Všichni pořád mluví o tom, že bychom se měli vyhýbat stresu. Ano, a ti všichni mají jednoznačně pravdu. Víte ale, jaké změny ve vašem těle stres napáchá a proč byste se mu měli vyhýbat obloukem?
Častá únava
Nedostatek spánku a zvýšený stres se promítne také na vašich schopnostech fungovat při běžných situacích. Začnete zjišťovat, že činnosti, které jste dělali úplně běžně, jsou pro vás najednou namáhavé. Nezvládáte toho tolik najednou nebo tolik činností po sobě. Klíží se vám oči, jste unavení a cítíte zvýšenou potřebu odpočívat. Potřebujete více a častěji spát, protože máte narušený spánkový režim. Dokonce můžete dojít i do fáze neustálého pocitu vyčerpání, kdy vám nebude pomáhat ani vyšší množství spánku. To vede i k nestálosti nálady. Můžete začít zjišťovat, že se velmi rychle a snadno rozrušíte, rozčílíte, rozpláčete i rozlítostníte. To je pro tělo obzvlášť velmi nebezpečné, protože z takovýchto stavů lidské psychiky může vyústit deprese, která se stane poměrně závažným problémem.
Podrážděnost a agrese
Pokud s vámi mává stres, potýkáte se se situací, kdy máte obrovskou práci s tím, abyste zvládali sami sebe. Zde dochází k problému zejména v kontaktu s dalšími osobami, na které můžete reagovat velmi neadekvátně. Při komunikaci s dalšími lidmi se tak stává, že jsou vaše reakce výbušné, agresivní a podrážděné. Druhý člověk neví, co se s vámi děje a situaci nerozumí. Probléme je ale zejména to, že přestáváte rozumět sami sobě. Vy se při komunikaci na nikoho nezlobíte, všechno vám vyhovuje, ale i přes to reagujete neadekvátně, podrážděně a agresivně.