Rychlá a efektivní vaječná dieta předčí všechny zažité hubnoucí zvyky

Různých diet je mnoho, ale ne všechny jsou efektivní. Pokud chcete zkusit tu, která poměrně dobře funguje, změňte svůj současný jídelníček. A to tím způsobem, že do něho zařadíte více vajec.
i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Po vánočních svátcích si celá řada lidí dala předsevzetí zhubnout. Proto se obrací na výživové poradce a zkouší různorodé dietní programy. My vám přinášíme skvělý tip na dietu vaječnou, s kterou rozhodně nebudete mít hlad. Kromě jiného doplníte potřebné bílkoviny. Jak tedy postupovat?iZdroj fotografie: Pixabay.com

Změna jídelníčku pomůže redukovat váhu

Vaječná dieta od pondělí do čtvrtku

Zde je ukázka jídelníčku při vaječné dietě. Upravit si ji však můžete dle preferencí sami. 

  • Pondělí: k snídani si dejte dvě vařená vejce a ovoce dle libosti, k obědu pak snězte dva plátky celozrnného chleba a jeden kus preferovaného ovoce. A nakonec povečeřte zeleninový salát s grilovaným kuřecím masem. 
  • Úterý: snídaně je stejná jako v pondělí. K obědu si dejte směs listových salátů, rajčat, okurky s orestovanými kuřecími prsy. A povečeřte dvě vařená vejce se zbylým zeleninovým salátkem a přidejte i jeden kus ovoce (pomeranč, jablko, banán např.)
  • Středa: posnídejte opět dvě vařená vajíčka s oblíbeným ovocem a k obědu snězte krajíc celozrnného chleba pomazaného nízkotučným tvarohem a jedno rajče. Povečeřte salát s kuřetem. 
  • Čtvrtek: stejná snídaně jako předešlé dny, oběd ve znamení jakéhokoliv ovoce a večeře se zeleninovým salátkem a kuřetem opět.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Zkuste vejce, mohou pomoci zhubnout

Co jíst v pátek, sobotu a neděli?

V pátek si dejte zase dvě vejce natvrdo, ovoce a k obědu snězte rovněž dvě vajíčka s dušenou zeleninou.

Povečeřte grilované rybí filé se zeleninovým salátkem. V sobotu si dejte k snídani pouze dvě vařená vajíčka, k obědu jeden kus ovoce dle libosti a k večeři smažené kuře se zeleninovým salátem.


iZdroj fotografie: Unsplash.com
Pečená zelenina

Poslední nedělní den posnídejte dvě vejce, ovoce. Poobědvejte dušenou zeleninu s rajčatovým salátem a povečeřte smažené kuře s listovým salátem. Při dietě nezapomeňte doplňovat tekutiny. Ideálně tedy popíjejte čistou vodu, nebo zeleninové šťávy. Minimálně byste měli za den vypít až 2 litry tekutin. 


iZdroj fotografie: Pixabay
Miska ovoce
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 3293 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Desetkrát silnější než chlór, v domácnosti funguje jako kouzelník. Domov bude zářit čistotou během pár minut
Události247.cz
Majitelka dopravní firmy neproplatila řidičům sanitek bonus za covid a peníze si nechala. Podle ministerstva to je v pořádku
JakZdravě.cz
Křen, často opomíjený kořen se pyšní zdraví prospěšnými benefity. Pročistí cévy a udrží silné srdce. Nesmí se to s ním ale přehánět
VědaŽivě.cz
Nejstarší dosud objevený meteorit, který patří k předchůdcům matky Země. Jde o vzácný přeživší kus zárodku zničené planety