Přikládání rozkrojených brambor má na tělo pozitivní účinky. Obsahující složky jsou pleti a kůži prospěšné

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tenhle trik budete chtít také více vyzkoušet! Přikládáním rozkrojených brambor na kůži svému tělu dodáte mnoho důležitých živin. Ty pomohou vašemu tělu ke zdraví i kráse.

Snažíte se mít svou kůži stále pevnou, krásnou a plnou života? Pak rozhodně nepotřebujete drahé kosmetické přípravky z regálů obchodu. Ty jsou sice vytvořené pro krásu a obsahující složky jsou pleti prospěšné, také jsou ale plné chemie a uměle vytvořených látek, které v globálu rozhodně našemu zdraví nepomáhají.

iZdroj fotografie: Pixabay
Brambora nemusí být jenom obyčejnou přílohou

Vsaďte na přírodní variantu

Proto je mnohem lepší svou péči o krásnou pleť svěřit do rukou přírodním prvkům. Existuje mnoho potravin nebo plodů, které dokáží úplné zázraky s vaší pletí. Může být pevná, krásná a oživená, přitom je aplikace plodů mnohdy mnohem levnější a jednodušší, než chemická forma kosmetických přípravků. Vyzkoušeli jste někdy například bramboru?

Brambory jsou plné živin a vitamínů, které prospívají vašem zdraví při jídle, ale mohou vám pomoci i v případě kosmetického zpracování. Proč je dobré ke své pokožce přikládat brambor?

iZdroj fotografie: Pixabay
Nezdá se to, ale brambory jsou plné prospěšných látek

Brambory jsou plné vitamínu C

Jeden z nejzákladnějších vitamínů nechybí ani v bramborách. Vitamín C je nezbytný pro zdravou a krásnou pokožku. Dokáže vyrovnat hladinu kolagenu a zařídí, aby byla vaše kůže pevná a pružná, zkrátka aby neztratila své mládí.

Druhou důležitou složkou, kterou najdete v bramborách a pomůže vaší pleti, je železo. Pokud vaše pokožka bojuje s nedostatkem železa, je šedá a nezdravá na pohled. Proto je nutné železo dodávat kůži pravidelně.

iZdroj fotografie: Pixabay
Co všechno obyčejná brambora obsahuje?

Pro regeneraci pokožky je nutný fosfor

Fosfor nenajdete jen tak v každé potravině nebo kosmetickém přípravku. Jestliže chcete svou kůži hýčkat a zároveň regenerovat, je nutné zařadit i fosfor. Bohaté množství je obsaženo i v bramborách.

V bramborách nechybí ani vápník a draslík. To jsou živiny, díky kterým zastavíte proces stárnutí vaší pleti. Bude tak stále pevná a pružná, krásně zbarvená a plná energie.

iZdroj fotografie: Pixabay
Mnoho zdravotních problémů dokáže vyřešit právě brambora
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články