Ovoce s největším počtem vitamínu C patří mezi nejzdravější na světě

Mnohdy opomíjíme různé druhy ovoce jenom proto, že je příliš neznáme. Realita je ale taková, že obsahem vitamínů a také minerálů dokážou strčit do kapsy mnohé známější druhy

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Následující ovoce obsahuje 20x více vitaminu C než pomerančový džus. Indický angrešt byl velmi ceněný již od starověku, je také zmíněn v ájurvédských dokumentech.

iZdroj obrázku: PxHere.com
Zařaďte ho do jídelníčku a omládnete

Můžete z něj použít všechny části

  • Kořeny
  • Listy
  • Květy
  • Semena

Jeho léčivé účinky jsou celosvětově známé a na rozdíl od tradičních angreštů neroste na keřích, ale na stromech. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Borůvky zná každý, ale je tu i něco lepšího

Zařaďte ho do jídelníčku a omládnete

Seznamte s tímto druhem angreštu lépe a určitě ho vyzkoušejte. Stimuluje imunitní systém a omlazuje celé tělo. Jeden kousek tohoto ovoce obsahuje tolik vitamínů, jako dvacet pomerančů. 100 gramů angreštu obsahuje 470-680 mg vitaminu C. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Obsah vitamínů je unikátní

Podle odborníku je indický angrešt nejsilnějším antioxidantem na světě. Ničí všechny škodlivé volné radikály, posiluje kostní systém, imunitu, čistí krevní cévy a podporuje tvorbu bílých krvinek. Má také vysoký obsah flavonoidů, tříslovin a minerálů.

Podporuje funkci jater a pankreatu, takže snižuje hladinu cukru v krvi a reguluje produkci inzulínu. Výzkum prokázala, že pouhé tři gramy angreštového prášku denně mohou být při léčbě cukrovky velmi účinné. 

iZdroj obrázku: PxHere.com
Můžete z něj použít všechny části

Angrešt pomůže také s péči o vlasy 

Indický angrešt je nejen zdravý pro tělo, ale obnovuje pokožku, omezuje vypadávání vlasů, zpomaluje proces šedivění a je účinný proti lupům. Nachází se mnoha kosmetických přípravcích, jako jsou šampony, krémy a tělová mléka. Doporučuje se také na různé kožní problémy, jako je akné. 

iZdroj obrázku: PxHere.com
Chuť ovoce je hořká a kyselá

Je účinný také proti bolestem žaludku, při průjmech, zvracení, křečích nebo jiných zažívacích potížích. Výzkumy prokázaly, že indický angrešt je jeden z nejúčinnějších detoxikačních prostředků, který pomáhá našim játrům proti nahromaděným toxinům. 

iZdroj obrázku: PxHere.com
Angrešt pomůže také s péči o vlasy 

Angrešt je listnatý strom, který roste velmi pomalu. Jak jsme uvedli, použít můžete všechny části tohoto druhu ovoce. Chuť ovoce je hořká a kyselá. Můžete ho jíst syrové, ale tak si ho usušit nebo si udělat domácí džem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články