Zničehonic se u něj objevila bolest zad. Při vyšetření vyšlo najevo, že má jeden orgán navíc

Myslel si, že mu lékař prozradí, jak si s bolestí poradit. Z nemocnice však odešel se zjištěním, že má jeden orgán navíc.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

K bolestem zad může přispívat mnoho faktorů. Mezi ně se dá zařadit například špatné držení těla, křivá páteř, namožení svalů a další. Obvykle není složité odhalit konkrétní příčinu, a tu pak příslušnými kroky napravit. Občas však nastanou situace, kdy bolest způsobuje něco úplně jiného, než by kdokoli čekal. Své o tom ví jeden muž z Brazílie.

Vyklenutá ploténka

Když se v osmatřiceti letech začal potýkat s nepříjemnými bolestmi, navštívil svého lékaře. Byl si jistý, že najde její příčinu, naordinuje tu správnou léčbu a vše bude jako dřív. Nakonec to však nebylo tak jednoduché. Muž musel navštívit několik specialistů a podstoupit jejich testy. Nejprve se dozvěděl o podezření na herniaci páteře neboli vyklenuté ploténce.

Pro naprostou jistotu konečné diagnózy bylo muži doporučeno ještě CT vyšetření. Diagnóza se nakonec potvrdila. Tu však zastínilo něco úplně jiného. Mužova třetí ledvina. Všechny jeho ledviny byly vzájemně propojeny močovodem. Co však bylo zajímavé, všechny byly také plně funkční. Objev znamenal pro odborníky něco úžasného. Tři ledviny má pouze sto lidí na celém světě.

Bolest jako varování

Podle lékařů se třetí ledvina vyvíjí u člověka, ještě když je ve stadiu plodu. Nadbytečný orgán je u pacientů obvykle objeven naprostou náhodou. To jen dokládá fakt, že sám o sobě neovlivňuje každodenní fungování svých majitelů. Na rozdíl od bolestí zad. Trpí jimi až pětaosmdesát procent všech lidí. Většina uvádí, že se s nimi setkala aspoň jednou v životě.

model ledvin iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle odborníků by lidé neměli zanedbávat pravidelné protahování a podceňovat kouzlo fyzioterapie. Nejhorší je podle nich bolest ignorovat či ji pouze potlačovat pomocí medikace. Kromě zad by neměli zapomínat na správný pitný režim, jenž je klíčový pro ledviny. Ty zajišťují tvorbu moči, čištění odpadních látek z krve a jejich následné vyloučení ven z těla.

Jak řešíte bolest zad vy?

Zdroj: GeekWeek
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články