Obklady z citronové kůry a bolesti kloubů budou minulostí

Ne vždy na bolesti kloubů musí nutně pomáhat chemie. Jsou i mnohem lepší možnosti, kdy je možné využít sílu přírody. V tomto případě se jedná o využití citronů.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Příliš sportu, nebo naopak málo sportu, nevhodná výživa, dědičné poruchy, ale i obyčejné stáří mohou být příčinami, proč klouby bolí. I přes to, že jde o skvělý vynález lidského těla, není jejich životnost nekonečná. Bolesti kloubů jsou však poměrně nepříjemné a mohou omezovat běžně prováděné činnosti. Pomoci přitom může tak obyčejná věc, jako jsou domácí obklady z citronové kůry.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Všichni víme, že citrony obsahují hodně vitamínu C

V čem jsou citrony tak skvělé?

Všichni víme, že citrony obsahují hodně vitamínu C a jsou tak ideální hlavně ke konzumaci. Mají však i celou řadu dalších účinných látek. Konkrétně se v citronu nachází vitamíny A, B1 a B6. Nechybí ani pořádná porce minerálů, jako jsou vápník, fosfor, draslík a hořčík.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Jednoduchou a rychlou variantou je přímo nastrouhání citronové kůry

Samotná citronová kůra se může pochlubit protizánětlivými látkami pro zklidnění bolestivosti. Právě tím je ideální pro použití na citlivé klouby.

Jednoduchou a rychlou variantou je přímo nastrouhání citronové kůry na kus obvazu a přiložení na bolavé místo. Takto nechte postižené místo zavázané alespoň dvě hodiny, aby se mohly uvolnit potřebné účinné látky.

Suroviny na obklad z citronové kůry

  • 2 citrony
  • Extra panenský olivový olej
  • Listy eukalyptu

Účinný obklad z citronové kůry vyrobíte velmi snadno. Připravte si kůru ze dvou citronů a dejte je do sklenice. K tomu přidejte trochu olivového oleje tak, aby byla kůra kompletně zalitá. Navrch můžete přidat několik listů eukalyptu, případně je nahradit pár kapkami eukalyptového oleje. Sklenici důkladně zavřete a uložte zhruba na dva týdny do tmy.

iZdroj obrázku: PxHere.com
Čerstvě vymačkaná šťáva

Po uplynutí zhruba dvou týdnů, kdy se do oleje uvolní účinné látky z citrusových slupek, si připravte gázu pro obklad. Namočte ji do připravené směsi a umístěte na bolavé místo. Důkladně překryjte dalším obvazem či šátkem a nechte působit ideálně přes celou noc. Uvidíte, že výsledky této čistě přírodní léčby vás překvapí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články