Nejčastější typy bolesti hlavy a jejich původ

Když se objeví bolest hlavy, je to velký problém. Jak se jí co nejrychleji a nejefektivněji zbavit? Ideální je přijít na hlavní důvod dané bolesti. těch může být několik.

i Zdroj obrázku: Pixabay
                   

S bolestí hlavy se občas potýká každý z nás. Objevuje se zejména jako příznak dehydratace či nesprávné stravy. Spojována je i s celkovým vyčerpáním organismu a nachlazením. Jaké jsou nejčastější typy této nepříjemné zdravotní komplikace?

Nepříjemné pnutí

Jedná se o nejčastější druh bolesti hlavy, pro který je typické neustávající napětí v oblasti zadní části hlavy. Objevit se může i na spáncích.

Pnutí je zpravidla způsobeno nedostatkem spánku, vysokou mírou stresu a emočně vypjatými situacemi. Příčinou může být i nevhodná strava či velké množství alkoholu.

iZdroj obrázku: Pixabay
Bolest hlavy čas od času trápí každého

Jak se pnutí zbavit? Uleví vám od něj zázvorový čaj, který účinně zmírňuje vzniklý zánět. Rovněž pomáhají ledové zábaly a mátový olej, který přispívá k uvolnění.

Migréna

S tímto neduhem je spojena celá řada různých příznaků. I proto je migréna považována za nejkomplikovanější typ bolesti hlavy. Bolest je pulzující a vzniká pouze na jedné straně hlavy. V mnoha případech je doprovázena i dalšími symptomy, kam patří závratě, nevolnost, zvracení či poruchy zraku. Nastat může i zvýšená citlivost vůči světlu.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Existují různé druhy bolesti hlavy

Tento druh bolesti je, dle odborníků, nejčastěji způsoben stresem, nevyhovující stravou, únavou či dehydratací. Objevit se může i při výkyvech počasí či dlouhodobým pobytem před monitorem počítače. Doprovázet však může také problémy s krční páteří či náhlý pokles hladiny cukru v krvi. Jak s tohoto problému zbavit rychle a jednou provždy?

Jako léčbu či prevenci doporučují odborníci zvýšit konzumaci potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny, vitamín B12 a v neposlední řadě také hořčík. Rovněž je vhodné dávat pozor na pokrmy a nápoje přijímané v době vzniku problému.

Bolest dutin

Tato bolest se objevuje zejména na čele a v blízkosti nosu, doprovází zejména zánět dutin. Příčinou může být alergická reakce či infekce. Objevit se mohou i příznaky spojené s migrénou.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Nepříjemná a pronikavá bolest

Pro zmírnění bolesti je vhodné zvýšit pitný režim. Pomáhají i obklady – teplé i studené. Stejně tak vám od bolesti uleví zázvorový čaj.

Lokální bolest v oblasti očí

Bolest okolo očí, která nejčastěji postihuje ženy, se může dostavit zejména ve spojení s rýmou, kdy dochází k častému ucpání nosních dutin, či při zvýšeném slzení očí.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Lokální bolest v oblasti očí

Zbavit se jí můžete potřením nosních dírek směsí z kajenského pepře a olivového oleje.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články