Nejčastější příčiny onemocnění dna a jak ji dostat z těla ven

Dna je nepříjemné a velmi bolestivé onemocnění, podobné artritidě. Tímto onemocněním trpí více než 500 000 lidí. Jedná se o revmatické onemocnění, které zužuje člověka a omezuje jej nejen v pohybu.
i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Dna je nejčastěji vídána u mužů než žen. Postihuje především muže nad 35 let. Jedná se o chronické onemocnění metabolického původu, které je nejčastější poruchou purinu. Jde o poruchu látkové výměny, kdy jsou zvýšené hodnoty látek, které by se v těle neměly ve vysokém množství vyskytovat. Jaké jsou příčiny vzniku?Rizikové faktory a příčiny

Mezi ty nejhlavnější příčiny vzniku dny patří především zvýšená hladina kyseliny močové v krvi, nazývaná hyperurikémie. Je třeba si zapamatovat, že kyselina močová je odpad, ne nic, co bychom měli držet v těle. A pokud z těla neodchází, hromadí se a ledviny ji nedokáží pročistit, a právě tehdy přichází dna.    

iZdroj fotografie: Pixabay

Jaká léčba zabírá

Proč se zvyšuje kyselina močová v krvi

Nahromadění kyseliny močové v krvi způsobuje více faktorů, mezi které patří především strava. Přijímání většího množství červeného masa, tuku, alkoholu nebo cukru může zvyšovat kyselinu močovou v krvi.  

Příznaky, které specifikují dnu

Dna přichází nevítána a nečekána. Může se projevit začervenáním kloubu, kterému lidé mnohdy nevěnují pozornost a poté se projeví urputnou bolestí v kloubu. Bolest se objevuje v noci a zasahuje především největší kloub u palce na noze. Z jakého důvodů zrovna tento kloub? Protože končetiny jsou většinou chladnější než ostatní část těla a v chladnějších podmínkách kyselina močová krystalizuje.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Příznaky, které specifikují dnu

Jaká léčba zabírá

Bohužel neexistuje žádný lék mířený přímo na dnu, jako takovou. Lékaři jsou předepisovány léky, které omezují tvorbu kyseliny močové a tlumí bolesti. Bude tedy nejvhodnější dnu léčit přirozeným způsobem a dodržováním dietního opatření.  Jak mohu přirozeným způsobem léčit dnu a zároveň zmírnit bolesti?

Jablečný ocet

Jablečný ocet má mnoho využití a je považován za všelék. Kyselina jablečná se proslavila díky svým schopnostem neutralizovat pH a čistit tělo. Tím pádem bude skvělou volbou pro vylučování kyseliny močové, která způsobuje dnu. Dopřejte si dvakrát denně jednu polévkovou lžíci jablečného octu smíchaného ve sklenici s vodou.

iZdroj fotografie: PxHere.com

Jablečný ocet

Zázvor

Nejen úžasný lék na nachlazení a prohřátí, ale skvěle působí i na dnu. Má unikátní protizánětlivé účinky a tlumí bolesti při dně. Zázvor můžete konzumovat tak, jak je – umytý a oloupaný nebo si jej bohatě přidávejte do jídel, můžete ho také nasušit a rozemlít na prášek, který si smícháte s vodou. Nebo si také můžete připravit zázvorový prášek a kurkumu – nasypte kurkumu i zázvor do sklenice, zalijte vodou a vypijte. Stačí jednou denně půl lžičky zázvoru a půl lžičky kurkumy.   

Na nemoc pomáhají i běžné věci

Jedlá soda

Další dar přírody jménem jedlá soda. Dokáže působit při pálení žáhy, dokáže vybělit zuby, vyčistí domácnost, neutralizuje pH v těle a také sníží hladinu kyseliny močové v krvi, což opět sníží bolest. Bude stačit, když každý den jednou denně nasypete lžičku jedlé sody do skleničky a zalijete ji studenou vodou, poté vypijte.

iZdroj obrázku: Pixabay

Co vše můžete při řešení zdravotního problému použít?

Citronová šťáva

Při zkoumání dny, přišli vědci na to, že i obyčejný citron, tedy přesněji citronová šťáva může být účinná při snižování bolesti a hladiny kyseliny močové v krvi. Především kvůli svým alkalizačním účinkům. Bude stačit, když vymačkáte jeden citron, smícháte ho s vodou a vypijete jednu sklenici denně. Pokud chcete rychlejší efekt, doporučujeme smíchat sodu i citronovou vodu. Dopřejte si i potraviny bohaté na vitamin C.

iZdroj fotografie: Pixabay

Citronová šťáva

Třešňová šťáva

Konzumace čerstvých nebo odšťavněných třešní dokáže pomoci snížit hladinu kyseliny močové a také poskytne mírné analgetické účinky. Třešňová šťáva je blahodárným přírodním lékem na řadu dalších neduhů, samozřejmě i na dnu. Dokáží čistit plíce, ale i krev, močový měchýř a poskytuje mnoho jiných zdravotních výhod. každý den, nejlépe přes sezonu třešní si dopřejte každý den sklenici čisté třešňové šťávy.  

146 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 853 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví