Naklíčený česnek se nevyplatí likvidovat: Zde jsou základní důvody proč

O cibuli a česneku panuje mnoho mýtů. Jedním z nich je také to, že již naklíčené suroviny nejsou zdravé a většina lidí je okamžitě vyhazuje. To je ovšem chyba, kterou byste neměli dělat. Proč?

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Mnoho lidí věří, že naklíčená cibule a česnek již nejsou zdravé či poživatelné. Je však čas poznat nyní opak tohoto zažitého tvrzení. Česnekové klíčky mají vysoký obsah antioxidantů, což je činí mnohem zdravějšími než samotná hlava. Podívejme se na hlavní důvody a největší pozitivní vlastnosti, ze kterých můžete těžit.

iZdroj obrázku: Pixabay
Někdy česnek během svého skladování naklíčí

Největší pozitiva, která můžete získat

Naklíčený česnek díky svému obsahu antioxidantů posiluje imunitní systém, zabraňuje rozvoji infekcí a nachlazení. Tento efekt má pochopitelně i nenaklíčený česnek, ale ve chvíli, kdy naklíčí, jsou jeho vlastnosti a schopnosti mnohem silnější. Díky svému nutričnímu obsahu zabraňuje tvorbě krevních sraženin, chrání před kardiovaskulárními chorobami a infarktem myokardu.

iZdroj obrázku: Pixabay
Mnoho lidí naklíčený česnek vyhazuje

Posilujte své zdraví ještě více než obvykle

Naklíčený česnek také posiluje tepny a poskytuje ochranu před rozvojem mozkové mrtvice. Zmírňuje příznaky i v případě otravy jídlem, nespoléhejte se však pouze na sílu česneku. Pokud zaznamenáte jakékoli podezřelé příznaky, obraťte se na odborníka. Česnek má také dobrý účinek na průjem a křeče. Můžete ho proto skvěle využít nejen jako prevenci proti chorobám, ale také jako přírodní lék proti mnoha nepříjemným stavům.

Díky vysokému obsahu minerálů, antioxidantů a vitamínů lze vyklíčený česnek snadno použít k boji proti škodlivým volným radikálům, které způsobují rakovinu. Z tohoto důvodu má naklíčený česnek i protirakovinné vlastnosti. Díky obsahu antioxidantů může být česnek použit také v boji proti stárnutí, protože zpomaluje předčasnou tvorbu vrásek.

iZdroj obrázku: Pixabay
Česnek je považován za známé přírodní antibiotikum

Co dělat, když naklíčený česnek a cibuli nemáte?

Pokud nemáte doma vyklíčený česnek, můžete si ho snadno vyklíčit sami. Umístěte česnek do těsné nádoby a naplňte jej dostatečným množstvím vody, abyste se jen dotkli jeho části. Neměl by být ponořen do vody celý. Uchovávejte jej na slunném místě, během několika dnů vyklíčí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund