Loučím se se svou nejlepší kamarádkou – mou matkou,“ napsal syn poté, co žena zemřela na následky bodnutí komárem

Jeden „nevinný“ štípanec a za krátký čas bylo po všem. Ministerstvo zdravotnictví varuje další obyvatele, aby si z tohoto případu vzali příklad a byli na sebe opatrní.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Massachusettské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že laboratorní testy potvrdily případ nákazy virem východní koňské encefalitidy u ženy starší 50 let, jež byla obyvatelkou jižního Bristol County. Jedná se o čtvrtý případ tohoto onemocnění u člověka v Massachusetts v letošním roce. Žena, která byla v příspěvku na Facebooku identifikována jako Laurie Sylvia, bohužel zemřela. Ministerstvo zemědělství vyzývá všechny obyvatele v celém státě, aby i nadále používali přípravky proti hmyzu.

Vzácné a smrtelné onemocnění

Dále by lidé, kteří žijí v místech s vysokým rizikem nákazy, měli zvážit pobyt v uzavřených prostorách v době od soumraku do svítání. Koňská encefalitida je vzácné, ale závažné a potenciálně smrtelné onemocnění, jež může postihnout jedince všech věkových kategorií. V Massachusetts se vyskytuje sporadicky. V letošním roce byl virus nalezen ve 333 vzorcích komárů, z nichž mnohé pocházely od druhů schopných přenášet virus na lidi. Jednou z obětí byla i matka šéfa místních odborů, Roberta Sylvia.

„Dnes jsem se musel rozloučit se svou nejlepším kamarádkou. Moje máma byla můj nejoblíbenější člověk na světě. Přinášela světlo a radost každému, s kým se setkala. Byla zde pro každého, a to kdykoli. Úsměv měla nakažlivý a její vtipy byly k nezaplacení. Byla ozdobou všech večírků. Uměla se bavit a naučila mě, jak je důležité milovat a žít život naplno. Byla tou nejlepší mámou, jakou si kdo mohl přát. Jsem vděčný za vzpomínky, které si mé děti na ni ponesou. Byla to tak milá duše,“ napsal její syn.

Nejhorší možný scénář

„Nechápu, jak mi ji mohl život tak brzy vzít. Nebyl jsem na to připraven. Každý další den budu ve své mysli vidět její úsměv. Budu ctít její památku a znovu najdu sám sebe. Mám toho z ní tolik v sobě. Mé srdce bolí tak, že se to nedá popsat slovy. Děkuji všem za modlitby. Mami, snad najdeš v nebi pláž. Jednoho dne se tam s tebou setkám,” pokračoval. „Posledních několik dní jsme doufali, že díky nejlepší možné péči lékařů a personálu Tufts Medical Center v Bostonu se ji podaří uzdravit,” uvedla v hlášení místní organizace.

iZdroj fotografie: Piqsels

Pokračování příspěvku na Facebooku však potvrdilo ten nejhorší možný scénář: „Právě jsme se dozvěděli, že tomu tak nebude. Laurin stav se zhoršil a rodina se nyní bohužel připravuje na nejhorší.” Později uvedli: „S velkým smutkem a těžkým srdcem vám oznamujeme, že Laurie Sylvia zemřela. Všichni vyjadřujeme Bobovi a jeho rodině upřímnou a hlubokou soustrast.” Pouhé kousnutí komárem tak znamenalo pro zmíněnou rodinu nečekanou tragédii.

Jak se chráníte před komáry?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články