17letý chlapec si ve škole stěžoval na bolest břicha. O 2 hodiny později zemřel na školní ošetřovně

Rodiče náhle zesnulého chlapce na tento den nikdy nezapomenou. Ráno vypravili syna do školy, ale domů už se nikdy nevrátil. Zemřel na následky skrytého onemocnění.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

To, že vaše dítě nečekaně onemocní je noční můrou každého rodiče. O to více, pokud se to stane náhle. Do školy své děti každý den posíláme s vírou, že budou v bezpečí a nemůže se jim nic stát. Stejně tak tomu věřili i rodiče 17letého chlapce jménem Josh Gray. „Když jsem ho tehdy vyprovázela do školy, nečekala jsem, že už se mi vlastně nevrátí zpátky,“ vypráví smutně chlapcova matka. „Je to strašný pocit. Tohle bych nepřála žádnému rodiči,“ dodává.

Cesta do školy

Den pro obyčejnou texaskou rodinu začal stejně jako obvykle. „Ráno jsme se nasnídali a Josh se vydal do školy,“ popisují rodiče tragicky zesnulého chlapce. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se něco mělo pokazit. Náš chlapec byl úplně zdravý,“ dodávají. Když chlapec dorazil do školy, vydal se na první hodiny svého vyučování. Během dne ho ale začalo bolet břicho, takže se rozhodl s povolením učitele navštívit školní zdravotní sestru.

„Stává se často, že teenager něco špatného sní a pak je nutné ošetření u naší zdravotní sestry,“ vypráví učitel. „Většinou se to vyřeší buď pilulkami, případně je v tom horším případě kontaktován rodič, který si dítě převezme a odveze domů,“ popisuje školní praxi. „Někdy se stane, že je rodičům doporučeno, aby se svým dítětem navštívili svého ošetřujícího lékaře pro zjištění diagnózy, ale s žádným vyloženě vážným případem jsem se do té doby nesetkal,“ dodává smutně.

2 hodiny na ošetřovně

Chlapec se zachoval zodpovědně a zdravotní sestru navštívil hned, když si všiml nezvyklých obtíží. „Se zdravotní sestrou strávil zhruba dvě hodiny,“ vysvětluje jeho matka jménem Laurie Gray. Chlapec ale na ošetřovně náhle zemřel dřív, než se mu dostalo řádné lékařské pomoci. „Je hrozné, jak rychle nás náš chlapeček opustil,“ dodává Laurie. Podle vysvětlení lékařů totiž Joshovi praskla tepna vedoucí do slinivky břišní.

„Jednalo se o následek skrytého genetického onemocnění,“ vysvětluje lékař. „To se viditelně projevilo právě až prasknutím tepny, které mělo za následek chlapcovu náhlou a velmi rychlou smrt,“ dodává. Krvácení se bohužel nepodařilo zastavit i přes přítomnost zdravotní sestry. Jednalo se o nešťastnou souhru událostí, se kterou se již bohužel nedalo nic dělat. „I kdyby byl chlapec v době kdy začal krvácet v nemocnici, není jisté, že by se krvácení podařilo včas zastavit,“ dodává lékař.

Chystal se na misijní cestu

Josh byl mezi přáteli velmi oblíbený. Po jeho smrti založil jeho okruh přátel sbírku a pomocí darovaných financí se snaží upozorňovat na nebezpečí skrytých genetických onemocnění. „Zbylé finance se rozhodli věnovat na výzkum. Velmi mě to dojalo,“ vypráví matka zesnulého Joshe. „Byl to můj blízký přítel,“ vypráví chlapec jménem Austin Hurst. „Joshe bylo vždycky všude vidět a slyšet. Byl velmi hlasitý, na nic si nehrál a všechny nás miloval takové, jací jsme,“ dodává.

Josh před svou smrtí miloval golf a cestování. Pocházel z nábožensky založené rodiny a v létě se chystal na misijní cestu. „Chtěl svůj život obětovat druhým, ale zároveň se dokázal radovat z maličkostí, které nám život přihrává do cesty,“ popisuje jeho matka Laurie. „Bude nám všem hrozně chybět,“ dodává. „Chci teď svůj život věnovat osvětě mezi rodiči tak, abychom se těmto případům dopředu dokázali vyhnout,“ popisuje své další životní kroky Laurie.

Jak byste se s takovou ztrátou vypořádávali vy?

Zdroj: DailyMail

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti