34letá žena se rozhodla podstoupit chirurgickou úpravu prsou, břicha a hýždí. Touha po kráse se jí ale krutě vymstila

Rozhodla se pro kosmetickou úpravu zmenšení prsou. Chirurgický zákrok stál ji a její rodinu více, než by si kdokoliv dokázal představit. Kauza teprve začíná.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Silvia Serranová umírala v hrozných bolestech po zákroku, jenž nesl název Tři v jednom, na madridské klinice. Čtyřiatřicetiletá Španělka zemřela na bakteriální infekci poté, co podstoupila víceméně kosmetickou operaci na klinice v Madridu. O tragickém incidentu informovaly deníky po celém světě. Silvia Serrano vyhledala tyto služby, aby podstoupila operaci na zmenšení prsou.

Zákrok jménem Tři v jednom

Na klinice jí byla nabídnuta neodolatelná nabídka Tři v jednom. Jinými slovy zákrok, který zahrnoval zmenšení prsou, odstranění tuku z břicha i boků pomocí liposukce a lipofilling hýždí. Vše za lidovou a nízkou cenu. Zmíněný zákrok byl proveden 29. dubna. Ihned poté si Sylvia začala stěžovat na bolesti, závratě a zvracení. Pacientka se celkově necítila dobře.

Podle lékařů byla tato reakce na zákrok v normě, a tak ji propustili domů. U mladé ženy se rychle rozvinula bakteriální infekce známá jako nekrotizující fasciitida. Onemocnění vede k destrukci a odumírání buněk v měkkých tkáních těla, tedy k nekróze. Příznaky jsou zarudlá a fialová kůže v postižené oblasti, silná bolest, horečka a zvracení. Sylvia byla v kritickém stavu převezena do nemocnice a uvedena do umělého spánku.

Smrtelná fasciitida

Lékaři jí bohužel nedokázali pomoci a koncem července podlehla selhání polyorgánů. Právník zastupující rodinu oběti požaduje důkladné vyšetření činnosti madridské kliniky. Dívky se zbláznily do tohoto zákroku plastické chirurgie, který je smrtelně nebezpečný. Rodina a přátelé zesnulé pacientky sdílejí její příběh, aby tyto slečny varovali před nevratnými a nebezpečnými následky těchto úprav.

iZdroj fotografie: Piqsels

„Nejde ani tak o to, co se stalo na operačním sále, ale o pooperační péči, která byla prováděna,” říká právník. Klinika odmítá pochybení a tvrdí, že k nákaze pacientky bakteriemi, jež vedly k fasciitidě, nedošlo v její péči. K nákaze však na klinice dojít muselo. Dokazují to zprávy Silvie adresované rodině, které potvrzují již zmíněné příznaky smrtelného onemocnění. Kauza teprve nabírá na obrátkách.

Který zákrok plastické chirurgie byste podstoupili?

Zdroj: DailyMail
Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný