Lidé s typem krve 0 jsou výjimeční. Zde je několik důvodů, které moc lidí nezná

Máte snad vy, nebo někdo z vašich blízkých krevní skupinu 0? Pokud ano, patříte mezi výjimečné osoby. Proč to tak je a v čem jste zrovna vy výjimeční, se dočtete níže.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Uvádí se, že vaše krevní skupina vám dodává jistý charakter, stejně tak jako vaše znamení zvěrokruhu. To, jaká krevná skupina vám koluje v žilách, udává vaši osobnost i charakterové rysy. Existují tedy lidé, které lze rozdělit do 3 charakterových skupin podle toho, jaká je jejich krevní skupina, zda se jedná o skupinu A, B či 0. Kromě toho se také udává, že lidé nesoucí krevní skupinu 0 jsou výjimečné osobnosti.

iZdroj obrázku: Pixabay
Někteří lidé mohou být výjimeční. Může za to jejich krev

Krevní skupina 0

Uvědomte si, že pokud je vaše krevní skupina 0, jste nejžádanější krevní skupinou. A proč tomu tak je? Důvod je přeci více než jasný. Krevní skupina 0 je univerzální krev, kterou je možné darovat úplně všem osobám bez ohledu na to, zda mají skupinu A, B či 0. Pokud se tedy rozhodnete darovat krev, můžete právě vy zachránit nejvíce lidí. Všichni ostatní totiž mohou darovat a přijímat krev pouze stejné krevní skupiny, jako jsou oni sami. Vy však máte tu možnost zachránit kohokoli! 

iZdroj fotografie: Pixabay
Krevní skupina 0 je charakteristická několika věcmi

Zvláštnosti krevní skupiny 0

Hned první zvláštnost a obrovská nevýhoda souvisí s tím, že tito lidé mohou věnovat svou krev komukoli bez ohledu na krevní skupinu druhé osoby. Obráceně už to ale bohužel neplatí. Tito lidé nesmí přijmout krev od jiné krevní skupiny než té své. Výše zmíněná výhoda a důležitost této krevní skupiny je bohužel jen jednostranná. Člověk s krevní skupinou 0 musí přijímat zásadně jen krev stejné krevní skupiny (tedy 0). Jedná se tedy univerzální dárce, ale jejich příjem krve je velmi omezen.

iZdroj fotografie: Pixabay
Lidé s touto skupinou mohou darovat krev úplně každému

Krevní skupina 0 je právě z těchto důvodů natolik pozoruhodná, že přitahuje oči odborníků. Lidé s krevní skupinou 0 tak prošli velkou spoustou studií a ukázalo se, že kromě zvláštnosti s darováním a s přijímáním krve, mají také zvláštnosti ohledně náchylnosti k určitým nemocem. Tito lidé mají nižší šanci, že je v budoucnu začnou trápit nemoci jako cukrovka či infarkt.

Této krevní skupině dokonce chybí gen, který zvyšuje rizika srdečních onemocnění. Pravděpodobně se tedy vyhnou i těm. Vědci dokonce tvrdí, že lidé s krevní skupinou 0 se dožívají vyššího věku než lidé jakékoli jiné krevní skupiny. A jak si tento fakt odůvodňují? Lidé s krevní skupinou 0 mají nízkou hladinu hormonů štítné žlázy. Díky tomu je u nich podstatně nižší riziko problémů se štítnou žlázou. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Některá fakta o krevní skupině 0 překvapí

Charakter krevní skupiny 0

Již na začátku tohoto článku jste se dočetli, že krevní skupina dokáže o člověku sdělit i to, jaké jsou jeho charakterové vlastnosti. O lidech s krevní skupinou 0 se říká, že jsou přátelští, velmi trpělivý a dochvilní. Uplatňují se zejména na vyšších pozicích, na kterých uplatňují svou schopnost vedení týmu a pracovní aktivitu. Pro tyto osoby je také velmi charakterizující slovo věrnost. Ať už se jedná o přátelství nebo o partnerský vztah a život, tyto osoby jsou vždy ve všem věrné. 

Zdroj: Harvard
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články