Nádor na plicích se za tři měsíce zmenšil pacientovi o polovinu díky konopnému oleji. Lékaři nemohli uvěřit vlastním očím

Lékaři nemohli věřit vlastním očím, když pacient s diagnostikovanou rakovinou plic zmenšil o polovinu svůj nádor pomocí konopného oleje.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tento pacient, kterému diagnostikovali rakovinu plic se již smiřoval s tím, že své těžko léčitelné nemoci s velkou pravděpodobností podlehne. Mimo to také opakovaně odmítal nabízené chemoterapie a další nabízené způsoby léčby, které by mu dokázaly prodloužit život. Lékaři však nemohli uvařit vlastním očím, když muž dorazil po čase na kontrolu a jeho plicní nádor se zmenšil o polovinu, a to díky konopnému oleji.  

Lékaři posléze nemohli uvěřit vlastním očím

Namísto nabízených chemoterapií se bývalý kuřák ve věku 81 let, kterému diagnostikovali rakovinu plic, rozhodl zkusit štěstí a šel cestou, kterou se mu lékaři clou dobu snažili vyvrátit. Nebyla to sice nijak špatná ani riziková cesta, jen ji odborníci zatím nedoporučují, protože ji prostě nevěří. Bavíme se totiž o konopném oleji, který obsahuje látky kanabidiolu, a jehož popularita neustále roste. Pacient si tedy sám ordinoval několik kapek tohoto přípravku každý den s vírou, že se nemoc zlepší. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ačkoliv tomu sám pacient smířený se svým koncem nedával moc šancí, když přišel znovu do nemocnice a lékaři mu provedli magnetickou rezonanci, nikdo nemohl věřit vlastním očím. Za pouhé tři měsíce se totiž obávaný nádor na mužových plicích zmenšil téměř o polovinu. Tento úžasný výsledek se nedal připsat nikomu jinému, než kanabidiolu, který pravděpodobně způsobil v ohromující reakce.

Stále jsou zapotřebí další výzkumy 

Ačkoliv byli lékaři velmi překvapení, upozornili, že jde o zatím o ojedinělý případ a neměly by se kvůli této události o kanabidiolu dělat předčasné závěry. Stále totiž není vědecky doloženo, že by konopí a z něj odvozené výrobky, včetně konopných olejů, mohly rakovinu opravdu vyléčit. Stále si tak stojí za svým a nedoporučují tyto přípravky jako náhradu za stanovenou léčbu. Kanabidiol je sice výtažek z marihuany, ale neobsahuje THC, což znamená, že jeho užívání není nelegální. O jeho dalších výhodách se můžete podívat zde: 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Někteří odborníci tak stále více začínají připouštět, že by kanabidiol mohl být skutečně užitečný v mnoha směrech medicíny. Především je také pravděpodobné, že by skutečně mohl zpomalit růst některých nádorů. Vědci se totiž domnívají, že kanabidiol v těle produkuje kysličnaté chemikálie, díky kterým se rakovinotvorné buňky vzájemně ničí. Než však bude léčba konopnými přípravky oficiálně schválena, je zapotřebí provést řadu výzkumů a studií.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Luštěniny ani kyselé zelí nemusí nadýmat. Klíč je ve správné přípravě
Události247.cz
Události247.cz
Špatná zpráva pro Putina: Tisíce Rusů si dobrovolně volají s Ukrajinci a prosí je o pomoc
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Babská rada nad zlato: Nápoj se skořicí a zázvorem pročistí střeva během 3 dnů. Kromě toho začne ubývat tuku na břiše
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč je ženám pořád zima? Pro zimomřivost je více předpokladů, problém spočívá v hormonech