Jablečný ocet dokáže trvale eliminovat bolesti kloubů. Funguje jako přírodní elixír života

Jablečný ocet je vedlejší produkt, který vzniká při fermentaci jablečného moštu během kvašení. Je unikátní tím, že má velmi nízkou kyselost. Co se stane s Vaší pokožkou, pokud se jím budete dvakrát týdně natírat?

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jablečný ocet se používá již dlouhá léta a to hlavně v kuchyni. Obsahuje mnoho cenných živin, jako je vápník, draslík, hořčík, sodík, fosfor, křemík a železo. Jeho účinky na naše tělo jsou až neuvěřitelné. Své využití nachází hlavně v kuchyni a to jako přísada do salátů, marinád nebo chutney. Má ale i mnoho dalších blahodárných účinků, díky kterým by se měl stát naším každodenním pomocníkem. Jaké to jsou? 

Všestranný pomocník, od zdravotních problémů k desinfekci kuchyně

Jablečný ocet obsahuje velké množství vlákniny díky tomu zmírňuje žaludeční a zažívací potíže, snižuje hladinu cholesterolu v těle a také hraje důležitou roli v prevenci kardiovaskulárních a rakovinových onemocnění. Používá se k léčbě vysokého krevního tlaku, astmatu, artritidy nebo dokonce migrény. Kromě pozitivních účinku na náš zdravotní stav, je to je také skvělým pomocníkem do domácnosti. Používá se jako dezinfekční prostředek na boj proti bakteriím a houbám. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Jablečný ocet je vynikajícím pomocníkem protože se hodí pro vnitřní i vnější použití. Můžeme ho přímo mazat na bolestivou oblast těla, použít jako koupel, nanášet na postiženou oblast těla nebo si z něj připravit nápoj. Při vnější aplikaci je doporučován 2 až 3 krát týdně, pokud se rozhodneme ho konzumovat, nemusíme se bát ho zařadit do naší denní rutiny. Na naše tělo nemá negativní dopad a nejsou u něj známy žádné kontraindikace. 

Vhodný jako elixír, ale i jako olej na mazání

Pro vnitřní použití doporučujeme jablečný ocet kombinovat s vodou a medem. Vznikne nám tak přímo zázračný elixír. Na jeho přípravu budeme potřebovat 3 lžíce jablečného octa, které smícháme s 300 ml vlažné vody. Takt připravený nápoj můžeme dochutit lžičkou medu. Doporučujeme konzumovat 3x denně před jídlem. Je to vynikající prostředek pro detoxikaci těla, také se jedná o silný antioxidant a zároveň působí protizánětlivě. Budete překvapeni jaké výsledky Vám přinese již po 14 dnech pravidelného používání. 

iZdroj fotografie: Pxhere

Na lokální použití budeme potřebovat 2 lžíce jablečného octa, které smícháme s 1 lžící olivového oleje. Takto připravený roztok krouživými pohyby vtíráme do kůže v oblasti bolavých kloubů. Pokud si chceme dopřát koupel z jablečného octa, smícháme 6 šálku vody s jedním šálkem jablečného octa a do takto připravené lázně na 30 minut ponoříme ruce nebo nohy. Připravenou vodu můžeme ale také použít jako obklad tím, že do ní namočíme čistý ručník nebo žínku, následně jej vyždímeme a použijeme jako obklad na postiženou oblast. 

Zdroj: Health Line

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení