Elixír zdraví ze 3 domácích ingrediencí: Bojuje proti srdečním chorobám

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nově diagnostikovaná onemocnění kardiovaskulárního systému jsou u dnešní populace na denním pořádku. Uspěchaná moderní doba s sebou přináší mimo jiné i nemoci srdce a cév.

Srdeční infarkt, angina pectoris, vysoký krevní tlak či ateroskleróza jsou civilizační choroby způsobené nezdravým životním stylem a stresem. Obezita, nedostatek pohybu a nepravidelný režim razantně zvyšují riziko vzniku těchto onemocnění. Jestli se snažíte o svoje zdraví dobře pečovat, přečtěte si o elixíru zdraví našich babiček. Díky moderní medicíně už víme, že látky obsažené v tomto elixíru mají opravdu léčivé vlastnosti. Tento sirup se užívá jako prevence infekčních onemocnění i jako prevence vzniku chronických chorob. Látky obsažené v tomto sirupu mají prokázané pozitivní účinky na zdraví srdce a cév.

iZdroj fotografie: Pixabay
Zlepšit své zdraví dokáže každý

Onemocnění kardiovaskulárního systému

Jednou z nejzávažnějších nemocí srdce je infarkt myokardu. Ucpáním některé z tepen, které zásobují srdce kyslíkem, dojde k tomu, že neokysličovaná část myokardu (srdečního svalu) navždy odumře. Infarkt může být lehký nebo fatální, podle toho, jak je ucpaná tepna velká. Pokud jsou srdeční tepny zúžené, ale ne úplně ucpané, cítí pacient při námaze bolesti na hrudi. Toto onemocnění se nazývá angina pectoris.

Vysoký krevní tlak, neboli hypertenze, může mít vícero důvodů. Fyziologicky se náš krevní tlak zvyšuje při námaze či stresu, potom se ale vrací do normálu. Lidé trpící chronickou hypertenzí mají vysoký krevní tlak pořád. Sklony k hypertenzi mohou být dědičné, nakonec je ale vždy viníkem nezdravý životní styl.

iZdroj fotografie: PxHere
Unikátní produkt lze vytvořit doma svépomocí

Ateroskleróza je způsobena ukládáním cholesterolu na stěnách cév. Průsvit cév se čím dál víc zužuje, až se tepna může úplně ucpat. To se může stát v srdci, mozku (mrtvice) nebo kdekoliv jinde v těle. Tepna je nejčastěji ucpaná tukem nebo krevní sraženinou.

Všechna tato onemocnění vyžadují léčbu pod lékařským dohledem. Pokud ale budete zdravě jíst, nebudete kouřit a pít alkohol, a budete dbát na dostatek pohybu, pravděpodobně se u lékaře nebudete muset jen tak ukázat.

Recept na elixír zdraví

Abyste vytvořili co nejúčinější elixír, je lepší sáhnout po ingrediencích v bio kvalitě. Na přípravu budete potřebovat:

  • 4 stroužky česneku
  • 4 citrony
  • 4 centimetry zázvoru
  • 4 litry filtrované vody
iZdroj fotografie: Pixabay
Základem jsou opravdu běžné ingredience

Všechny přísady rozmixujte v mixéru dohladka a smíchejte s vodou. Skladujte tuto šťávu v uzavíratelné lahvi v lednici. Denně vypijte jednu sklenici ráno nalačno. Pokud chcete podstoupit intenzivní kůru, týden užívejte šťávu dvakrát denně (ráno a večer).

Účinky česneku, citronu a zázvoru na lidské zdraví

Začněme citronem. Ten je v tomto receptu samozřejmě kvůli svému vysokému obsahu vitamínu C. Ten zlepšuje obranyschopnost organismu, je vhodný hlavně jako prevence sezónních onemocnění, jako jsou chřipka a nachlazení. Kromě toho ale třeba také napomáhá obnovování produkce kolagenu v pokožce. Podle nejnovějších studií mají látky obsažené v kvalitních citronech vliv na vysoký krevní tlak. Flavonoidy v citronech působí proti ateroskleróze.

iZdroj fotografie: Pixabay
Česnek zná každý. Málokdo ale tuší, jak je unikátní

Zázvor pochází z Asie a je součástí mnoha receptů na vynikající jídla i nápoje. Kromě zajímavé chuti ale nabízí i mnoho zdravých látek. Je plný antioxidantů, které tělu pomáhají zbavovat se škodlivin, odpadních látek a takzvaných volných radikálů, které způsobují předčasné stárnutí buněk a vyšší náchylnost k novým nemocem. Zázvor podporuje spalování tuků, působí proti bolesti a zánětu a snižuje hladinu cukru v krvi. Pravidelná konzumace zázvoru zaručuje nižší riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

Česnek obsahuje zázračnou látku jménem alicin. Díky němu má česnek svou štiplavost. Alicin má prokázané antibiotické, antibakteriální, antiseptické a antivirové vlastnosti. Studie prokázaly, že pravidelná konzumace česneku pomáhá snižovat krevní tlak.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články