Domácí mast na zmírnění bolesti kloubů

Bolesti kloubů dokážou potrápit skutečně každého. Pokud i vás, a hledáte možnost jak se problémů zbavit, nemusíte chodit pro chemii do lékáren. Dobře pomůže i mast, kterou vyrobíte doma

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

I doma si můžete vyrobit mast, která se běžně používá v lékařství. Stačí vám k tomu suroviny, které využívají k výrobě farmaceutických mastí. Jestli máte bolesti zad, kloubů nebo svalů a nechcete používat syntetické masti z lékáren, podělíme se o recept na domácí mast, která vám uleví od bolesti, a snadno si ji vyrobíte doma. 

Ingredience najdete doma v kuchyni

Kajenský pepř působí na bolesti svalů. Obsahuje totiž látku kapsaicin, která stimuluje uvolňování látky zvané „látka P.“ Ta se uvolňuje z nervových buněk a zánětlivých buněk našeho imunitního systému. Kapsaicin pomáhá tělu detekovat bolest a stimuluje uvolňování různých cytokinů. K dalším přísadám, které budete potřebovat, se řadí také kokosový olej. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Bolesti kloubů umí potrápit

Ten dokonale vyživuje pokožku, má antibakteriální vlastnosti a tím je ideálním základem pro vytvoření masti. Studie prokázaly, že má dokonce vlastní protizánětlivé vlastnosti a zmírňuje bolest. 

Kakaové máslo je další surovina, po které bude vaše pokožka vyživená. Obsahuje velké množství antioxidantů a snad se kůží vstřebává. Zázvor je koření s dlouhou historií. Používá se hlavně v tradiční čínské a indické medicíně. Zahřívá a je protizánětlivý.

Pomáhá

  • Uvolňovat svaly
  • Stimulovat průtok krve

Dalším kořením, které můžete použít k výrobě masti, je kurkuma. Má podobné účinky jako zázvor, pomáhá zmírnit otoky a zbavit tělu zánětu. Máta peprná je známá tím, že uvolňuje svaly a snižuje bolest. Esenciální olej z máty ochlazuje bolavé místo a může ulevit podobně jako led. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Léčba nemusí být plná chemie

Dopřejte si dostatek odpočinku 

Jednou z důležitých věcí při léčbě bolesti svalů je odpočinek. Relaxací ulevíte nejen svému tělu, ale také mysli. Nezapomeňte si uložit následující postup přípravy domácí masti.

Umožní vám regenerovat, což znamená dřívější návrat k normálnímu životu bez bolesti. Také pijte hodně vody, protože ta je potřeba k přenosu krve. V krvi jsou imunitní buňky, které snižují zánět. 

Jak vyrobit domácí mast

Potřebujete ¼ hrnku kokosového oleje, ¼ hrnku kakaového másla, ¼ včelího vosku (nastrouhaného), 2 čajové lžičky kajenského pepře, 1 lžičku kurkumy, 1 lžičku zázvoru v prášku a 10 kapek silice máty peprné.

iZdroj obrázku: Pixabay

Smíchejte kokosový olej, kakaové máslo a včelí vosk v nádobě ze skla. Vložte ji do kastrolu na vodní lázeň. Stále míchejte, ingredience se musí úplně rozpustit. Přidejte kajenský pepř, kurkumu, zázvor a znovu zamíchejte. Sundejte nádobu z ohně a přidejte kapky z máty peprné. Nalijte směs do skleněné nádoby a nechte ji vychladnout, než na ní dáte víčko.

iZdroj obrázku: Pixabay

Skladujte nejlépe v chladu, protože mast neobsahuje konzervační látky. Je tedy mast využít do 6-8 týdnů od vyrobení. Ještě je potřeba upozornit, že po namazání bolavého místo si pečlivě umyjte ruce, protože máta i pepř mohou být dráždivé pro oči nebo jiné citlivé oblasti na pokožce. Kurkuma zase může způsobit zežloutnutí kůže.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení