Rodiče souhlasili s nabídkou orgánů jejich syna s odumřelým mozkem. Z kómatu se probral minutu před odpojením od přístrojů

Trenton McKinley se stal takřka přes noc senzací snad všech světových médií. Poté, co se probral z vigilního kómatu, mu přezdívají zázračný chlapec.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když po dopravní nehodě upadl chlapec s těžkým poškozením mozku do kómatu, mysleli si lékaři, že se již nikdy neprobere. S rodinou začali řešit možnost darování chlapcových orgánů, které by zachránily život několika jiným dětem. Když se jeho matka rozhodla pro udělení souhlasu, stal se zázrak, který si nedovedou vysvětlit ani sami lékaři. Chlapec se navzdory těžce poškozenému mozku a chybějící části lebky probral.

Hoch se stal účastníkem těžké dopravní nehody

Zeptáte-li se kohokoliv, kdo je s příběhem chlapce seznámen, na důvod jeho zotavení, odpoví vám jednoduše – byl to zázrak. Za chlapcovou hospitalizací stojí těžká dopravní nehoda, které byl nechtěným účastníkem. V březnu roku 2018 si s několika přáteli hrál poblíž svého rodného domu. Děti se bavily tím, že se nechaly vozit v přívěsu za užitkovým vozem. Ten ovšem zničehonic najel na překážku a přívěs se převrhl.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jennifer Reindl Banks
Chlapec i jeho rodina jsou silně věřící, vše připisují jen a pouze Bohu

Malý Trenton McKinley dopadl tvrdě na beton a již si stačil jen všimnout, že těžký přívěs padá přímo na něj. Co se dělo poté si nepamatuje. Pro chlapce přijela rychlá záchranná služba, která ho převezla do nemocnice. Zde lékaři museli chlapce dvakrát operovat, aby mu z mozku vyndali všechny úlomky lebeční kosti – tu měl zlomenou na sedm částí. Během prvních hodin v nemocnici ho rovněž museli několikrát oživovat. Nejdéle byl „mrtvý“ čtvrt hodiny.

Z kómatu se probral minutu před odpojením od přístrojů

Kvůli těžkému poškození celého mozku lékaři diagnostikovali Trentonovi tzv. vigilní kóma. Poté, co smutnou prognózu sdělili rodičům, ti se museli rozhodnout, co bude následovat. Udržovat syna na přístrojích bez šance na uzdravení, nebo podepsat souhlas s darováním jeho orgánů. S těžkým srdcem chlapcova matka tyto dokumenty podepsala. V momentě, kdy se smířila s tím, že orgány jejího milovaného chlapce zachrání pět dalších dětí, stal se zázrak.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jennifer Reindl Banks
Podle matky chlapce může za zlepšení jeho stavu Bůh a její modlitby, které byly vyslyšeny

Takřka minuty před odpojením od přístrojů začal Trentonův mozek vykazovat známky aktivity. Jeho matka dodnes neví, zdali byla víc v šoku ona či lékaři. Po nějakém čase se chlapec z kómatu probral a plně zotavil. Nyní mu sice chybí kus lebky, ale díky šikovnému vlasovému sestřihu si toho všimne málokdo. Trentonovo probuzení vnímá celá místní komunita jako projev Boží existence. Za Boží zásah ho považuje i sám Trenton, který je přesvědčen, že strávil několik okamžiků v samotném nebi.

Znáte někoho, kdo na poslední chvíli unikl ze spárů smrti?

Zdroj: BBC, USAtoday

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství