Česnek proti plísni nehtů zajistí rychlé zotavení

Česnek nemusí být jenom velmi aromatickou a také chutnou přísadou do jídel. Použít ho lze také jinak, jako unikátní domácí lék. A to především ve chvíli, kdy vás trápí potíže s vašimi nehty

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Plíseň nohou je velmi rozšířeným problémem, se kterým bojují lidé po celém světě. Sice nepředstavuje zdravotní riziko, ale je rozhodně nepříjemným estetickým problémem. Boj s plísní je většinou zdlouhavý, náklady a nepříjemný.

iZdroj obrázku: Pixabay
Česnek využíváme hlavně v kuchyni

Tak to ale vůbec být nemusí. Dobrou zprávou je, že nemusíte hned spěchat do lékárny, jakmile se u vás objeví příznaky. Použít můžete surovinu, kterou pravidelně používá v kuchyni snad každý Čech.

Jedinečný česnek

Ano, stačí zajít do kuchyně a zavolat na pomoc velmi běžnou surovinu, kterou je česnek. Tato fantastická zelenina má velký vliv nejen na chuť našich jídel, ale také vám může pomoci zlepšit zdraví, a to mnoha způsoby. Nezáleží na tom, co vás zrovna trápí. Česnek je skvělým lékem téměř na vše.

Co všechno můžete získat z jediné hlavy česneku?

Přinést vám může:

  • jedinečnou chuť v pokrmech
  • pomáhá překonat příznaky rýmy a dalších infekčních onemocnění
  • dýchacích cest
  • má pozitivní vliv na metabolismus tuků
  • odstraní plíseň z nehtů a akné z pokožky
iZdroj fotografie: PxHere.com
Co byste měli udělat pro krásné nohy?

Ošetření plísní nohou pomocí česneku

Česnek má silné antimikrobiální účinky, a proto ho můžete využít k léčbě plísní nohou. Mnoho lidí již zažilo pozitivní účinky této jednoduché metody. Co byste měli udělat pro krásné nohy?

Udělejte si roztok z 10 nakrájených stroužků česneku na litr horké vody a nechte stát. Nohy byste měli v této lázni namáčet alespoň po dobu 30 minut.

iZdroj obrázku: Pixabay
Je znám jako přírodní antibiotikum

Poté nohy vyndejte z lázně, otřete a osušte si nohy a poté je ošetřete olivovým olejem. Ideální je tuto metodu udělat večer před spaním, abyste poté nemuseli chodit po mastných nohou.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Výplach olejem pomáhá především v boji proti kvasinkám

Měli byste tak mastné úplně všechno a mohlo by to být i nebezpečné. Chcete-li česnek využít i jinak, můžete ho použít také k odstranění akné. Stačí, když postiženou oblast potřete česnekovou šťávou.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Mít krásné nohy nemusí být těžké

Během několika týdnů, možná dokonce i dnů se akné zbavíte, a to bez drahé kosmetiky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články