Trpíte chrápáním? Snězte před spaním jednu z těchto potravin, kterou máte vždy po ruce, a bude po problému

Chrápání může být velmi nepříjemné, zvláště pro vaše okolí. Narušuje kvalitu nejen vašeho spánku a vede k únavě. Pokuste se tento problém vyřešit přírodní cestou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Krom toho, že je chrápání otravné, může také značit zdravotní problém. Příčin může být několik, například nadváha. Pokud je vaše chápání mírné a občasné, nemusí se jednat o závažnější komplikaci. Pokud ovšem chrápete skoro každý den a k tomu se přidávají problémy s dýcháním, pravděpodobně jde o signál varující před rizikem kardiovaskulárních onemocnění. Jedná-li se jen o drobný problém, pomoc najdete v kuchyni.

Česnek, cibule a křen

Silně aromatická jídla, jako je například cibule, česnek nebo křen, mohou zabraňovat vysychání sliznice nosu. Studie také prokázaly, že tyto potraviny snižují otoky mandlí a zabraňují vzniku spánkové apnoe, což může být dalšími příčinami chrápání. Pokud máte silný žaludek, nejlépe funguje žvýkání česneku, křenu nebo cibule těsně před spaním. Pokud ne, nabízí se varianta zařazení těchto zdravých surovin do jídelníčku.

Sójové mléko

Mléčné výrobky mohou mít na chrápání dost velký podíl. Zapříčiňují vznik hlenu, který vám ztěžuje dýchání během noci. To je způsobeno tím, že některé konkrétní bílkoviny kravského mléka způsobují mírné až závažné alergické reakce, které uzavírají nosní dírky a zvyšují šanci na chrápání. Výměna klasického mléka za sójové vám rozhodně pomůže, navíc tak předejdete i dalším nepříjemným důsledkům alergie.

iZdroj fotografie: Freepik

Extra panenský olivový olej

Popíjení extra panenského olivového oleje před spaním může výrazně pomoci se zlepšením stavu vašich dýchacích cest. Navíc pomůže zabránit tomu, aby svaly krku blokovaly hrdlo, když spíte. Dbejte ovšem na to, aby olej byl skutečně kvalitní, a nepřehánějte to s jeho množstvím, mohl by se projevit jeho projímavý účinek, který může způsobit probdělou noc.

Zázvorový a medový čaj

Zázvor se řadí mezi nejužitečnější potraviny, které se ve vaší domácnosti mohou nacházet. Je to superpotravina, která dokáže vyléčit téměř cokoliv. Pomůže vám na podrážděný žaludek, s hubnutím, se srdečními problémy či s obyčejným nachlazením a kašlem. Působí jako protizánětlivý a antibakteriální prostředek a pomáhá zvyšovat vylučování slin, čímž uklidní krk a zamezí chrápání. Medový a zázvorový čaj byste pro tyto účely měli pít jednou až dvakrát denně.

iZdroj fotografie: Freepik

Ananas, banány a pomeranče

Jeden z nejlepších způsobů, jak se zbavit chrápání, je zajistit si zdravější a kvalitnější spánek. Toho lze dosáhnout, když zvýšíte produkci melatoninu v těle. Melatonin je hormon, který se tvoří ve tmě a způsobuje ospalost. Efektivním způsobem, jak si jeho produkci navýšit, je konzumace velkého množství potravin, které jej obsahují. Pochutnejte si před spaním na exotickém ovoci, jako je třeba ananas, banán nebo pomeranč.

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení