4 příznaky, které se vyplatí nepodcenit a ihned navštívit lékaře

Trpíte těmito čtyřmi příznaky, u kterých si myslíte, že nejde o nic vážného? Pokud se u vás tyto problémy objevují dlouhodobě či ve velké intenzitě, může to být důvod k návštěvě lékaře.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Tělo je velmi složitý a komplikovaný stroj, který pro své fungování potřebuje mnoho jednotlivých prvků. Pokud něco chybí, nebo se objeví určitý problém, dokáže to poměrně jednoduše signalizovat s pomocí typických příznaků. Proto může být důležité sledovat i zdánlivé banality, které se však ve výsledku mohou ukázat jako poměrně závažný problém, který vyžaduje lékařskou pomoc. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Vyplatí se všímat si svého těla

Praskliny v koutcích úst

Pokud máte problémy s popraskanými koutky úst, možná trpíte nedostatkem vitamínu B. Na vině však může být také onemocnění žaludku, bakteriální infekce, imunitní onemocnění nebo například cukrovka. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Zdravé rty jsou základem zdraví

Proto se vyplatí pravidelně užívat doplňky vitaminu B, železa a zinku. Z potravin se hodí konzumovat tofu, nízkotučný tvaroh, špenát, sušené broskve, semínka, zeleninu, jako je brokolice nebo zelí.

Zčervenění pokožky a vypadávání vlasů

Tento problém může být způsoben primárně nedostatkem biotinu nebo vitaminu B7. Pro doplnění těchto látek jezte ořechy, jogurt, rajčata, mrkev, cibuli, sezamová semínka, banány, avokádo, houby.

iZdroj fotografie: Pixabay
Sledujte, zda vám nepadají vlasy

Pokud problém trvá, poraďte se s lékařem a snažte se co nejvíce vyhýbat stresu. Vypadávání vlasů může být spojeno také s problémy se štítnou žlázou, která je zodpovědná za tvorbu mnoha důležitých hormonů. 

Zarudnutí a akné

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Akné je vskutku častým a hojně podceňovaným příznakem

Pokud se na vaší pokožce najednou objeví nepříjemné zarudnutí a silná tvorba akné, může to být způsobeno hormonálními problémy nebo nedostatkem vitamínů A a D. Řešení této situace spočívá v konzumaci olejnatých semen, zelené zeleniny a mléčných výrobků.

Svalové křeče a problémy s ovládáním končetin

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Je třeba dbát na své zdraví

Silné křeče, kdy je obtížné pohnout rukama či nohama, jsou většinou způsobeny nedostatkem vitamínů B9, B6 a B12 a také kyseliny listové. Pro doplnění těchto látek stojí za to jíst špenát, chřest, řepu, tužkové fazole a mléčné výrobky. Potřeba je zvýšená hlavně u aktivně sportujících jedinců. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články