3 zdravé recepty z červené řepy pro očistu jater a snižování krevního tlaku

Strava je nejlepší prevencí a hlavně lékem. Dostat do těla všechny potřebné vitamíny a minerály totiž pomáhá organismu se správným fungováním. Volbou vhodných potravin tak můžete zmírnit či upravit potíže, jako je například krevní tlak.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Kvalitní strava také napomáhá lepšímu fungování jater, které se dokážou snadněji zbavovat škodlivých látek.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Řepa obsahuje obrovské množství účinných látek

V čem je červená řepa výjimečná?

Červená řepa by se dala bez nadsázky považovat za superpotravinu. Obsahuje totiž obrovské množství vitamínů, minerálů a antioxidantů. Díky koktejlu všech těchto látek je prospěšná pro krevní oběh i zdraví jater. Rozhodně by měla mít své místo v jídelníčku. Přísun červené řepy se vyplatí zvýšit hlavně ve chvílích, kdy potřebujete posílit imunitu.

Jednoduchý a rychlý řepný salát

Tento recept zvládnete za pár minut a skvěle se hodí jako příloha téměř ke každému jídlu. Klidně si udělejte větší množství do zásoby do ledničky a postupně konzumujte.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Jednoduchý a rychlý řepný salát

Ingredience:

  • 3 červené řepy
  • 2 jablka
  • 2 stonky řapíkatého celeru
  • Kousek zázvoru
  • Stroužek česneku

Postup:

Připravte si zeleninu, kterou důkladně umyjete a oloupete. Všechny ingredience nastrouhejte na struhadle a přidejte utřený česnek. Salát se hodí klidně pro každodenní konzumaci. Díky obsahu syrové červené řepy pomáhá řešit problémy s imunitním systémem a slouží také jako prevence proti rakovině.

Silné smoothie z červené řepy

Druhý recept opět sází na sílu čerstvé červené řepy. K tomu se přidává další nálož vitamínů z citrónu. Dá se připravit jak ve formě smoothie, kdy se obě ingredience rozmixují, tak i jako silná šťáva.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Silné smoothie z červené řepy

Ingredience:

  • Větší červená řepa
  • Citron, případně pomeranč

Postup:

Řepu omyjte a oloupejte. Pokud máte v plánu mixování smoothie, nakrájejte řepu na větší kousky a přidejte kusy oloupaného citronu bez pecek. Pokud chcete raději šťávu, využijte odšťavňovač a obě ingredience postupně přeměňte ve svěží přírodní šťávu.

Chutná šťáva z řepy

Další recept je opět v tekuté podobě a zaručuje svěžest spolu s pořádnou dávkou vitamínů a minerálů.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Chutná šťáva z řepy

Ingredience:

  • Červená řepa
  • Mrkev
  • Jablko

Postup:

Všechny ingredience si očistěte a připravte na odšťavnění. Postupně vkládejte jednotlivé složky, až začne vznikat tato skvělá kombinovaná šťáva. Dá se naředit trochou vody a pro osvěžení přidat ještě porci ledu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články