Zubař hitem internetu: Chudým lidem vrací na tvář opět důvod k úsměvu

Jediný čin jediné osoby může změnit životy tisícům lidí. Jasným důkazem tohoto tvrzení je příběh o zubaři, který se rozhodl pomáhat chudým lidem.

Úsměv i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento příběh vypráví o mladém zubaři z Brazílie jménem Felipe Rossi, který se rozhodl pomoci lidem ve třetím světě, kteří nikdy neměli přístup k zubní péči. Když začal pracovat jako zubař, zjistil, že mnoho lidí nemá možnost vlastnit zubní kartáček a pastu na zuby z finančních důvodů. Častokrát potkával lidi, kteří neměli vůbec žádné zuby a to kvůli tomu, že si nemohli dovolit ani zubní kartáček, ani pastu, a tudíž neměli možnost pečovat o zdraví svých zubů.

Musel něco udělat 

Tato situace ho motivovala k založení charity, která by poskytovala bezplatnou zubní péči těm, kteří si ji nemohou dovolit. Rossiho nadace má kolem 4 000 dobrovolníků, z nichž někteří cestují do komunit s nízkými příjmy, které se nacházejí v extrémně chudých vesnicích a městech. Cílem těchto výletů je přinést úsměv na rty lidí, kteří se dříve museli skrývat kvůli svému zubnímu stavu. Tyto výlety jsou financovány prostřednictvím sponzorských akcí a darů. Každý pětidenní výlet obvykle stojí až 4 974 dolarů. 

Úspěšná nadace

Díky této nadaci již více než 2000 lidí získalo bezplatnou zubní péči. Rossi plánuje pokračovat ve své humanitární misi a pokračovat v tvoření úsměvů pro ty, kteří mají v životě méně štěstí. Jeho skvělá práce a její výsledky jsou zachyceny například na fotografii níže, na kterou se můžete podívat. Úsměvy lidí, kterým pomohl, jsou opravdu nezapomenutelné a stojí za to si je prohlédnout. 

Jeho práce má silnou myšlenku

Tento příběh o Felipe Rossim a jeho nadaci přináší naději a ukazuje, jak jedna osoba může udělat rozdíl v životech druhých, i když jsou v těžkých životních podmínkách. K dobrému skutku častokrát nepotřebujeme peníze, občas stačí jakkoliv podat pomocnou ruku. Někdy dokonce stačí i úsměv a den člověka je rázem mnohem hezčí. Nebojte se dělat dobré skutky, častokrát mohou člověku změnit celý jeho život

Co na zubaře s dobrým srdcem říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články