Zrůda nechala psa venku v mrazu a sněhu. Jak někdo něco takového může udělat?

Když se fenka německého ovčáka dostala do péče veterinářů, měli slzy v očích. Zohavené zvíře muselo přetrpět extrémně kruté mučení, jehož následky si ponese do konce života.

Smutný pohled německého ovčáka i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

S neuvěřitelně děsivými případy týrání psů a koček se ochránci zvířat i veterináři setkávají častěji, než by si přáli. Jsou už psychicky odolní vůči hrůzostrašným osudům ubohých zvířat. Přesto jim vehnalo slzy do očí to, co se stalo osmileté feně německého ovčáka. Jako zázrakem přežila extrémně kruté mučení. Vyšinutý tyran jí uřízl nohu a ocas, vytrhal zuby, zlomil jí páteř i několik dalších kostí a sexuálně psa zneužil nožem.

Zohavenému psovi nedávali moc šancí na přežití

Když dokončil svoje dílo zkázy, nechal psa ve sněhu a mrazu zemřít. Otřesný případ se stal v rumunské Bukurešti. Tamní policie podle serveru Zoorprendente po člověku, který má na svědomí hned několik takových ohavných činů, pátrala. Německý ovčák, kterého záchranáři pojmenovali Spirit, přežil brutální útok agresora jen shodou náhod. Na těžce zraněné umírající zvíře narazila žena, která pravidelně chodí krmit toulavé psy.  

Pes, který odmítl zemřít: Majitelé ho zakopali hluboko pod zem. On se vyhrabal ven a sehnal si pomoc

Otřesená nálezkyně zalarmovala policii i ochránce zvířat a díky tomu se psovi dostalo rychlé pomoci. Zděšení záchranáři podle portálu DailyMail uvedli, že na stejném místě našli několik dní před tím tři štěňata, která byla brutálně zabita. Jedno bylo rozpůleno, druhé mělo proraženou lebku a třetí bylo vykuchané. Veterináři, kteří se snažili zachránit život fence Spirit, si zpočátku mysleli, že svým těžkým a bolestivým zraněním podlehne.

Ochránci i zdravotníci měli slzy v očích

Přestože jsou zvyklí pomáhat týraným zvířatům, měli ochránci zvířat i personál veterinární kliniky slzy v očích, jakmile zjistili, co všechno si musela osmiletá fenka německého ovčáka vytrpět. „Bylo to hrozné. Vidět to na vlastní oči bylo otřesné, všichni jsme byli v šoku. Nemohla jsem uvěřit, že by někdo mohl něco takového udělat, obzvláště způsob, jakým byla sexuálně zneužita,“ řekla britskému deníku televizní moderátorka Anneka Svenska, která spolupracuje s charitativní organizací bojující za práva zvířat.

Statečná fenka Spirit nehodlala boj o svůj život vzdát. Absolvovala několik operací. Navzdory špatným prognózám se její stav stabilizoval a následně se ze strašlivých zranění začala zotavovat. Až se uzdraví, čeká ji nový život ve Velké Británii, kde pro ni charitativní organizace našla nový domov. „Je to milá fenka, i po tom, co se jí stalo, je k lidem velmi důvěřivá,“ dodala Svenska. Rodina, která se fenky ujme, ví o tom, co si musela vytrpět. Chce jí poskytnout milující domov, aby na hrůzy, které se jí staly, co nejrychleji zapomněla.

Jaký trest by zasloužili lidé, kteří týrají zvířata?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články