Letos by oslavila 85. narozeniny: Do věčných lovišť odešla další oblíbená česká zpěvačka

Chybělo málo a jedna z vůbec nejlepších tuzemských interpretek málem zahynula při leteckém neštěstí. V hořících troskách stroje zahynuli hudebníci z její kapely.

Zpěvačka Eva Pilarová i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Koncerty legendární zpěvačky, která se svým hlasem uměla kouzla, bývaly beznadějně vyprodané. Zažít na vlastní kůži, jak se s lehkostí a bravurou zhostí populárního Montiho čardáše, chtěl prostě každý. Úspěchy slavila v tuzemsku, ale také v zahraničí. Eva Pilarová (†80), která by letos oslavila 85. narozeniny, byla prostě jedinečná. Fanoušci ji zbožňovali, ale málokdo ví, že v soukromém životě zažila i dost krušné chvíle.

Otec jediného syna emigroval

Populární Pilarka byla jednou z nejlepších českých zpěvaček vůbec. Není divu. Brněnská rodačka měla už od dětství jasno, kterým směrem se vydá její kariéra. Milovala hudbu, ráda hrála na klavír a chodila do sboru. Po maturitě se rozhodla pro studium operního zpěvu na Janáčkově akademii múzických umění. Tam poznala svého prvního manžela Milana Pilara, který ji přivedl do divadla Semafor.

Zemřela světová hudební legenda, smutnou zprávu sdělila rodina. Svět přišel o další hvězdu a fanoušci ze všech kontinentů drží minutu ticha

Proslulá pražská divadelní scéna přijala mladičkou adeptku s otevřenou náručí. Už od první chvíle totiž bylo zřejmé, že v ní dřímá obrovský talent. Manželskou idylku ale rychle zahalil stín. Tři měsíce po narození syna Milana, jehož soukromí ostře střežila celý život, manžel emigroval. „Odjel s divadlem na zahraniční turné a už se nevrátil. Okamžitě mně tehdy sebrali pas, abych nemohla za ním,“ cituje Pilarovou web Vlasta. Druhé manželství se zpěvákem Jaromírem Mayerem vydrželo jen tři roky.

Málem seděla v letadle, které se zřítilo

Hvězda Pilarové stoupala a Mayer neunesl, že je slavnější než on. Excelentní zpěvačka tehdy vystupovala i v zahraničí a několikrát také na Kubě. Šuškalo se dokonce, že její půvab neunikl diktátorovi Fidelu Castrovi a byli milenci. To ale zpěvačka vždy rázně popírala s tím, že ho nikdy ani neviděla. Jeden let z Kuby se jí mohl stát osudným. Na ostrově se Pilarové zalíbilo a spontánně se rozhodla, že si pobyt prodlouží. Jen náhodou tak v roce 1973 neseděla v letadle aerolinek Aeroflot, které údajně řídil opilý pilot.

Zpěvačka Eva Pilarová s manželem Janem Kolomazníkem iZdroj fotografie: Nextfoto

Podle webu ČeskýRozhlas se stroj zřítil u ruzyňského letiště a při havárii zahynulo 66 lidí, včetně zpěvaččiny kapely a zvukaře. Štěstí se na Pilarku nakonec usmálo i v soukromí. V roce 1983 se seznámila s tanečníkem Janem Kolomazníkem, kterého si pak vzala. Byl jí velkou oporou, když bojovala s rakovinou. Zdraví ji trápilo i na sklonku života, kdy musela na operaci ledviny. Poslední dny trávila v péči boromejek a 14. března 2020 zemřela v náručí svého manžela.

Jaké písničky Evy Pilarové máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články