Zemřel Jeff LaBar, kytarista skupiny Cinderella | DámskýDeník.cz

Zemřela světová hudební legenda, smutnou zprávu sdělila rodina. Svět přišel o další hvězdu a fanoušci ze všech kontinentů drží minutu ticha

„Můj otec, můj hrdina, můj idol, dnes zemřel. Momentálně nemám slov. Miluju tě, tati!“ tak zněl Sebastianův příspěvek na Instagramu.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Skutečnost o smrti Jeffa LaBara (†58 let) oznámil jeho syn Sebastian prostřednictvím příspěvku na sociálních sítích. Ke smutné události došlo ve středu 14. července 2021, přičemž příčina smrti nebyla zveřejněna. LaBar se s kapelou Cinderella spojil v roce 1985 poté, co odešel zakládající kytarista Michael Schermick. S filadelfskou glam metalovou skupinou zůstal až do roku 2017, kdy ukončil svojí kariéru kytaristy. V kapele zůstal jako hlavní kytarista od roku 1985 a vydržel až do konce kariéry v roce 2017

Svůj první příspěvek jeho syn doplnil dalším textem: „Kdybyste mohli, sdílejte prosím fotky nebo videa všech zábavných chvil, které jsme s tátou všichni prožili. Moc bych to ocenil.“ Tato slova vedla k nespočtu sdílených fotografií a videí jak z koncertů, tak z jiných setkání s Jeffem Labarem. 


iZdroj fotografie: Uživatel Mariovzq / Creative Commons / CC BY

S glam metalovou skupinou Cinderella se LaBar spojil v roce 1985. Vystřídal tak zakládajícího kytaristu Michaela Schermicka. K filadelfské kapele se připojil již v době, kdy podepisovala smlouvu s Mercury/Polygram a zůstal v ní až do roku 2017. V roce 1986 vydala Cinderella své debutové album Night Songs, které se díky průlomovému singlu „Nobody’s Fool“ dostalo až na 3. místo v žebříčku Billboard 200. Následně se kapela dostala na turné s kapelami jako jsou Poison, David Lee Roth nebo dokonce Bon Jovi.

Keiferovy problémy s hlasivkami přerušily nejedno turné

Druhé album, Long Cold Winter z roku 1988, přineslo největší hit této kapely „Don’t Know What You Got (Till It’s Gone)“, který se dostal na 12. místo v žebříčku Billboard Hot 100. Deska naznačila zálibu frontmana Toma Keifera v blues rocku, čímž byla následně charakterizována jejich poslední dvě alba – Heartbreak Station z roku 1990 a Still Climbing z roku 1994. Další rok však Keifer ztratil hlas kvůli problémům s hlasivkami a Cinderella musela přerušit činnost. 

V letech 1996 se však kapela vrátila na turné a vydala kompilaci největších hitů. V turné pokračovalo i nadále a v roce 2006 si po boku Poison připomněli 20. výročí vydání svého debutového alba. Keiferovy problémy s hlasivkami se však objevily znovu a překazily další plánované turné v roce 2008. K dalšímu vystoupení je však dohnalo turné k 25. výročí v roce 2011 a rocková plavba v roce 2013. Po letech nečinnosti však Keifer v roce 2017 oznámil, že Cinderella končí.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Členové Cinderella: Nic nedokáže popsat pocit ze ztráty našeho bratra

LaBar pracoval také na vedlejších projektech a v roce 2014 vydal své sólové album One for the Road, přičemž hrál na všechny nástroje krom bicí. „Nic nedokáže popsat pocit ze ztráty našeho bratra Jeffa. Pouto, které nás po desetiletí spojovalo při tvorbě hudby a koncertování po celém světě, je něco, co jsme jako kapela dohromady sdíleli,“ uvedli v prohlášení členové kapely Cinderella. „Jeffova památka s námi zůstane navždy. My všichni… kapela, rodina i management si vážíme ohromného přílivu lásky. Odpočívej v pokoji, Jeffe.“

Zdroj: Rollingstone

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 14577 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Ekvitermní regulace vytápění má spoustu předností
Události247.cz
Okamura ostře proti Babišovi, označil ho dokonce za zrádce
JakZdravě.cz
Aby vám nepadaly!
VědaŽivě.cz
Prdíte před svojí polovičkou? Pokud ne, tak byste měli. Důvod vás překvapí