Češi oplakávají ztrátu všemi milované zpěvačky. Kolegové z branže si to nedokáží vysvětlit

Policie se domnívá, že umělkyně zemřela na předávkování koňským sedativem. Během vyšetřování případu skončila překvapivě v poutech zpěvaččina matka a bratr.

Hořící svíčky ve tmě i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Hudební svět obletěla smutná zpráva. Ve věku pouhých dvaatřiceti let nečekaně zemřela populární folková zpěvačka a tanečnice Djidja Cardosová. Její bezvládné tělo našla rodina v jejím domě. Policisté začali podezřelé úmrtí vyšetřovat. Domnívají se, že umělkyně pravděpodobně zemřela na předávkování omamnými látkami. V souvislosti s případem policie už několik lidí zadržela.

Pravděpodobně se předávkovala ketaminem

Před tragédií se příbuzní snažili folkové zpěvačce, která vystupovala v kapele Boi Garantido, marně dovolat několik hodin. Nakonec se brzy ráno vydali do jejího domu ve městě Manaus na severozápadě Brazílie. V ložnici na posteli ji našli ležet bez známek života. Podle serveru TheSun Cardosová zemřela 28. května pravděpodobně na předávkování koňským sedativem.

V domě brazilské umělkyně zasahovala policie i koroner. Veterinární anestetikum ketamin se často nelegálně užívá jako rekreační. V kombinaci s dalšími léky je smrtelně nebezpečný. Na DámskémDeníku jsme informovali o tom, že na předávkování ketaminem zemřela loni také populární hvězda sitcomu Přátelé herec Matthew Perry.

Policie zadržela matku a bratra zpěvačky

Úřady nařídily pitvu zesnulé umělkyně, aby mohly s definitivní jistotou určit příčinu její smrti. Podle předběžné zprávy Ústavu soudního lékařství, kterou přinesla tamní média, měla otok mozku, který ovlivnil činnosti jejího srdce a dýchání, což vedlo ke smrti. V domě Cardosové podle televize CNN policie zajistila spoustu léků na předpis a také právě blíže nespecifikovaná veterinární léčiva.

V poutech skončila matka umělkyně Cleusimar Cardosová a také její bratr Ademar Cardoso, kteří jsou podezřelí z obchodování s omamnými látkami, napsal server Metrópoles. Zadrženi byli i zaměstnanci jedné veterinární kliniky. Později se v hledáčku vyšetřovatelů ocitl i přítel zpěvačky Bruno Robert, její osobní trenér a zaměstnanci řetězce salonů BelleFemme, který dvaatřicetiletá zpěvačka založila po skončení kariéry. V hudební branži byla aktivní zejména v letech 2016 až 2020. Pak se stáhla do ústraní. Nejvíc se proslavila svými vystoupeními na lidovém festivalu Parintins.

Co si myslíte o náhlé smrti zpěvačky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články