Na její nemoc žádný lék neexistuje: Céline Dion se mění před očima

Autorka písní, jako je My Heart Will Go On, onemocněla chorobou, která nese název stiff-person syndrom. Kvůli onemocnění musela pozastavit svou kariéru.

Celine Dion i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Francouzsko-kanadské zpěvačce Céline Dion byl diagnostikován takzvaný stiff-person syndrom (SPS), vzácné neurologické onemocnění, které způsobuje, že svaly se nekontrolovatelně stahují.Dlouho jsem se potýkala s problémy se zdravím a bylo pro mě opravdu těžké čelit těmto výzvám a mluvit o všem, čím jsem si procházela… Neuvěřitelně mě mrzí, když vám musím říct, že nebudu schopná uskutečnit své turné v Evropě v únoru,“ svěřila se.

Stará se o ni vlastní sestra

Měsíce po diagnóze zpěvačka nadále hledá léčbu tohoto limitujícího onemocnění, které dle statistik postihuje pouze jednoho z milionu lidí. Její sestra Claudette Dion v rozhovoru pro kanadský časopis Le Journal de Montréal uvedla, že jiná ze sester, Linda, se přestěhovala do zpěvaččina domu, aby jí pomohla s péčí.

Céline se rozhodla nevystupovat

„Upřímně si myslím, že si potřebuje hlavně odpočinout. Vždy překonává své hranice, vždy se snaží být nejlepší a hlavně špičková ve své kariéře,“ řekla Linda o Célinině stavu. Když mluvila o zpěvaččině rozhodnutí odstoupit od veřejného vystupování, dodala: „Někdy přijde čas, kdy se vám vaše srdce a vaše tělo snaží něco říct, před něčím varovat. Je důležité ho poslechnout a zbytečně se nepřepínat. A to je jí vlastní, je racionální v každé oblasti svého života. My sice nemůžeme najít žádný lék, který by fungoval, ale mít naději je důležité.“

Odborný názor na nemoc

Její sestra dále řekla, že Céline naslouchá špičkovým výzkumníkům v oblasti tohoto vzácného syndromu, a že doktoři jej zkoumají, jak jen to jde. Zdůraznila, že je důležité udržet si zdravý rozum a z celé situace nebýt zoufalý. V dřívějším výzkumu doktor jménem Mohan Krishna sdílel, že stiff-person syndrom je porucha centrálního nervového systému, ve které u většiny pacientů převažují myelopatické rysy. „Často postihuje ženy s mediánem nástupu 35 až 40 let věku,“ řekl.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Céline Dion (@celinedion)

Jednalo se jen o přestávku

Vzhledem k tomu, že vystupování se ukázalo být problémem, Céline sdílela své nejnovější písně prostřednictvím soundtracku k novému filmu. Její skladby se objevily v nejnovějším snímku Priyanky Chopry a Sama Heughana s názvem Love Again, ve kterém Céline k úžasu všech hrála sama sebe.

Kterou píseň máte od Céline nejraději?

Zdroj: Život
Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články