Zkušený veterinář za svou praxi nepamatuje takhle zbídačeného pejska. O to víc je zázrakem, jak vypadá dnes

Když ji našli, byla celá potrhaná a část jejího obličeje chyběla. Veterináři se ji i přes pesimistické vyhlídky rozhodli operovat.

Nemocný pes u veterináře i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro své předchozí majitele byla pouze bezcennou návnadou. Pro zbytek planety však zvířátkem, které si zaslouží náležitou péči a pochopení. Řeč je o tříleté fence jménem Abigail Hell Bull, která byla nedobrovolnou účastnicí psích zápasů. Pořadatelé této ohavné činnosti ji používali pouze na jediné. Pro ostatní psí hráče představovala návnadu či žvýkací hračku na rozehřátí.

Poškrábaná a zakrvácená

Takové zacházení se na ubohém zvířeti velmi podepsalo. Abigail našli zvířecí záchranáři ve zbídačeném stavu, doslova na hranici mezi životem a smrtí. Měla hluboké rány na hlavě a další tržné na zádech. Do toho byla všude poškrábaná a zakrvácená. Až po převozu do veterinárního zařízení byl zjištěn pravý rozsah jejích zranění a poškození pokožky.

Fence chyběla celá část obličeje a ucho. Abigail musela dlouho přežívat v nesnesitelných bolestech. Mnozí navrhovali, aby byla utracena. To však veterináři okamžitě odmítli. Místo toho se pustili do rozsáhlých a složitých operativních zákroků, které měly fence ulevit a pomoci. Kromě toho se její příběh pomalu dral na světlo světa. O jejím životě se dozvěděli lidé na sociálních sítích.

Speciální čepičky a návleky

Lidé se semkli a založili podpůrné skupiny pro zubožené zvíře. Všichni se modlili za zlepšení jejího stavu. Kromě toho se objevily také speciální výrobky, které byly určeny na fenčinu hlavu. Jedinečné čepičky či návleky, které měly chránit stopy po dříve utrpěných zraněních. Všechny tyto činy zapůsobily na Abigail jako zázračný lék. Její stav se začal rapidně zlepšovat.

Pod vrstvou nedůvěry a smutku se objevila hravá a přítulná psí slečna. Na Abigail jdou na první pohled vidět jizvy, které jsou stálou připomínkou její smutné minulosti. Svou zraněnou hlavičku však snadno schová za již zmíněné čepičky, které jí vyrobili dobrovolníci. Abigail následně čeká přemístění do milující adoptivní rodiny. Člověk by ji již skoro nepoznal, jak moc se změnila.

Co říkáte na fenčinu proměnu?

Zdroj: Wanimali
Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články