Ochrnutá fenka šla z posledních sil hledat potravu a pomoc, nakonec našla něco mnohem cennějšího

Ochrnutá 7 měsíční fenka se z plných sil snažila najít potravu a přežít. Během chvilky se její dojemný příběh stal virálním po celém světě.

i Zdroj fotografie: István Pi Tóth / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Na světě žije spousta milovníků zvířat. Někteří lidé své mazlíčky berou jako členy rodiny a byli by schopni za ně položit i svůj život. Jsou ale mezi námi i tací, kteří jsou bůhví proč naštvaní na svět a svou zlost si vybíjejí právě na těchto němých a nevinných stvořeních. O týrání zvířat slyšíme v médiích dnes a denně a je to opravdu velmi smutné, jak dokáží být lidé zlí. Na internetu sdílela skupina vědců příběh mladé ochrnuté fenky, kterou našli u silnice. Její příběh vzal za srdce spoustu uživatelů sociálních sítí.

Umírající fenka

Susanne Vogelová je vědkyně, která žije se svým týmem kolegů v Botswaně. Zkoumají zde život slonů, jejich zvyklosti a snaží se těmto obrovským zvířatům pomáhat ve výzkumném táboře. Když se s partou jednoho dne vracela na základnu, zaujalo jí na cestě něco zvláštního. Rychle zastavila auto a šla se podívat, zda vidí dobře. U silnice našla psa, který se plazil a hrozně kňučel. Pochopila, že má zlámané obě zadní končetiny a trpí obrovskými bolestmi.

Fenka, jak později žena zjistila, se snažila najít pomoc. Plazila se směrem k táboru, do kterého měli vědci namířeno. Kdyby nechali štěně na pospas osudu, trvalo by mu týdny, než by se tam dostalo. S největší pravděpodobností by ale po cestě zemřelo na důsledky zranění a vyčerpání. Bez váhání vzala Susanne fenku do auta a odvezla jí na základnu. Jelikož byl nejbližší veterinář 8 hodin cesty, přes kterou se momentálně nedalo přejet, starali se o ní vědci sami. Byli v šoku, že štěně vůbec přežilo taková těžká zranění.

Péče a láska umí zázraky

Když fenku po několika dnech dovezli ke zvěrolékaři, sám byl překvapený, jak rozsáhlá zranění fenka utrpěla. Dle jeho slov byla stará asi 7 měsíců, měla úplně rozdrcenou páteř, zlomená některá žebra a polámané obě zadní nohy. Byla prakticky ochrnutá a musela si hodně protrpět. Tak malé štěně a už měla za sebou tak ošklivý zážitek. Podle lékaře jí totiž tato zranění způsobil jistě člověk, pravděpodobně jí někdo silně nakopl a dupal po ní. Byla nutná operace a dlouhé zotavování.

iZdroj fotografie: Pexels

Fenka dostala jméno Poppy a vědci si jí osvojili a starají se o ní. Přestože jí dával doktor opravdu malou šanci na přežití, Poppy svůj boj nevzdala. Byla plná síly a odhodlání nad smrtí vyhrát. Jídlo, léky a spousta lásky, kterou jí její noví páníčci zahrnují, jí pomohly se postupně ze svého hrozného stavu dostat. Každý den jim ukazuje, jak je výjimečná, protože se denně zkouší postavit na zadní ochrnuté nožky. Je svým majitelům neskutečně vděčná a dává jim to silně najevo.

Co říkáte na příběh této statečné fenky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články