Nikdo by si o něj neopřel ani kolo, dnes po něm ženy touží. To vše díky kadeřníkovi, který se mu rozhodl pomoci

Je to sice povrchní přístup, ale první dojem má velký vliv na to, jak posuzujeme ostatní. Přesvědčil se o tom i bezdomovec, ke kterému se po proměně okolí začalo chovat jinak.

bezdomovec i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Lidé bez domova musí čelit mnoha výzvám a překážkám. Život na ulici se na nich podepisuje nejen psychicky, ale sporadický přístup k čisté vodě, pračce a jiným vymoženostem se brzy odrazí i na celkovém vzhledu. Muž ze Španělska žil na ulici několik let a bylo to na něm patrné na první pohled. Nestříhané vlasy i vousy a špinavé oblečení ho velmi rychle prozradily.

Na ulici byl více než 20 let

José Antonio, 55letý muž ze španělské Palma de Mallorca, neměl jednoduchý život. Roky se živil jako elektrikář a žil běžným životem. Pak se však u něj začaly projevovat silné deprese, které mu bránily vykonávat běžné povolání. O práci tak nakonec přišel a netrvalo to dlouho a ocitl se i bez domova. Skončil tak na více než dvacet let na ulici, což se podepsalo i na jeho vzhledu.

Jednou však dostal nabídku, zda by se nechtěl nechat upravit v blízkém kadeřnickém salónu. Majitel za své služby nic nechtěl. Hodlal však zdokumentovat to, jak během chvilky dokážete změnit člověka. A opravdu se mu to povedlo. Dlouhé šedivé vlasy tak letěly do koše a plnovous José Antonia kadeřník zastřihl a vkusně upravil. Vlasy i vousy mu také nabarvil na přírodní tmavě hnědou barvu, a José tak rázem omládl o deset let.

To však nebylo vše. José se dočkal i nového oblečení. Pohodlné moderní červené kalhoty v kombinaci s bílou košilí z něj udělaly opravdového štramáka. Když se José po proměně uviděl v zrcadle, přemohly ho emoce. Nedokázal udržet slzy. „Nikdo mě teď nepozná!“ prohlásil nevěřícně. A měl pravdu.

barber iZdroj fotografie: Freepik

Číšník ho obsloužil jako cizího člověka

Když vyšel z kadeřnictví elegantní a pohledný muž, zamířil si to rovnou na zahrádku blízké restaurace. Mnohokrát si tu předtím dával pivo, a číšník ho tak velmi dobře znal. Tentokrát se však k Josému choval jako ke zcela neznámému hostovi. José se neprozradil, a tak ho číšník po celou dobu obsluhoval, aniž by měl tušení, že je to ten starý zanedbaný bezdomovec.

Proměna José Antonia pak obletěla sociální sítě a dala mu naději na lepší život. Prohlásil, že je čas začít si hledat práci, aby se mohl dostat z ulice. Majitelé salónu Josému poskytli proměnu zdarma v naději, že se jeho život změní k lepšímu. Chtěli také inspirovat ostatní, aby pomáhali lidem, kteří jsou zrovna v nelehkých podmínkách a potřebují podat pomocnou ruku.

Co říkáte na takovou neuvěřitelnou proměnu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články