Oženil se s přítelkyní v den jejího pohřbu. Důvod, proč to udělal, je velmi překvapivý

Chodili spolu dvanáct let, než se odhodlali k velkému životnímu kroku. Začali plánovat dokonalou svatbu, na kterou až do smrti ani jeden z nich nezapomene.

Muži nesou bílou rakev i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zamilované páry, které plánují společnou budoucnost, sní o tom, aby jejich svatební den byl kouzelný a nezapomenutelný. Občas se ale stane, že osud zamíchá s kartami tak, že výjimečný den se sice vryje do paměti, ale ze zcela jiných důvodů. Vyprávět by o tom mohl ženich, který si vzal svojí dlouholetou lásku. Svatba jako z pohádky to rozhodně nebyla ani pro jednoho z hlavních protagonistů. Šlo totiž o velmi neobvyklý a srdceryvný obřad. Vlastně o dva obřady.

Plány jim zkřížila děsivá zpráva

Svojí veselky se Yang Liu a Xu Shinang nemohli dočkat. Chodili spolu už dvanáct let a svůj svazek zpečetit. Vysnili si, že budou mít nádhernou svatbu se vším všudy. Pomalu začali organizovat všechny potřebné náležitosti. Našli to správné místo, shodli se na výzdobě, květinách i hostině, která bude následovat. Nic nebránilo tomu, aby jejich výjimečný den, kdy budou mít boku svou rodinu i přátele, byl prostě dokonalý.

Oba snoubenci se nemohli dne, kdy si řeknou své ano, dočkat. Jenže jejich plány zkřížila děsivá zpráva, se kterou nikdo nepočítal ani v těch nejhorších scénářích. Při rutinním vyšetření u lékaře se ukázalo, že Yang Liu trpí nádorovým onemocnění. Podstoupila potřebné procedury k tomu, aby rakovinu prsu porazila. Přestože oba mladí lidé byli vyděšení, dál pokračovali v přípravách svatby. Zákeřnou nemocí si ji nechtěli nechat zkazit.

Pohřeb a svatba se konaly současně

Se vší vervou se Yang Liu vrhla do souboje s nemocí. Dál plánovala svatbu a dokonce se snažila být inspirací pro ostatní ženy, které se potýkaly s rakovinou prsu. Často je na sociálních sítích motivovala, aby se nevzdávaly, i když je to těžké. Sama do poslední chvíle věřila, že zákeřné onemocnění porazí a vdá se. Jenže rakovina postupovala příliš rychle a drtivě. Nakonec se snoubenci chtěli vzít v nemocnici. Ale nevěsta byla už tak vyčerpaná, že svého budoucího manžela ani nepoznávala.

Onkologicky nemocná pacientka iZdroj fotografie: Depositphotos

Rakovina udeřila v plné síle a Yang Liu svůj boj o život prohrála. Ženicha to zcela zdrtilo. Chtěl ale splnit své lásce její svatební sen. Rozhodl se, že mu v tom ani smrt nezabrání. Pohřeb a svatba se konaly zároveň. Nevěsta byla oblečená do krásných svatebních šatů. Ležela v rakvi, kolem které bylo 168 kytic růžových růží. Hosté ale ronili slzy smutku namísto radosti. „Moje žena říkávala, že když někdo umře, nesmí plakat. Dlouho jsem zadržoval slzy, ale když její tělo putovalo do krematoria, už jsem s nimi nedokázal bojovat,“ smutně řekl Xu Shinang.

Co si myslíte o tom, že si ženich vzal mrtvou nevěstu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články