Žena chce podat žalobu na své rodiče z absurdního důvodu. Je neuvěřitelné, co se v dnešním světě může stát

O Americe se říká, že je to země neomezených možností, kde lidé mohou podávat naprosto absurdní žaloby. Tímto mladá žena však skutečně dosáhla vrcholu absurdity.

soudní síň i Schuminka janička/ Creative Commons Attribution 3.0
                   

Mladá tiktokerka, která vystupuje pod přezdívkou Kass Theaz, rozproudila živou diskuzi pod svými příspěvky. Udělala totiž něco nemyslitelného. Žaluje své vlastní rodiče za to, že ji přivedli na svět, aniž by to ona sama chtěla. S vážnou tváří vysvětluje všechny důvody a aspekty této žaloby. V dalším příspěvku však zmate sledující tím, že prohlásí, že ona sama děti má. Ovšem ty její jsou adoptované, což je z jejího pohledu naprosto „etické“.

Rodiče se neptali, jestli tu chce být, nyní je žaluje

Kass Theaz pochází z amerického New Jersey a vůbec se nebojí. Mladá žena umístila na svůj účet na TikToku video, v němž vysvětluje, proč podala na své rodiče žalobu. Bez jejího vědomí se totiž rozhodli ji počít a přivést na tento svět. Nikoho nezajímalo, jestli ona sama chce vyrůst, chodit do školy a potom si muset hledat práci, aby se uživila.

Toto šokující video, které dovádí pověstné americké žaloby ad absurdum, zhlédly miliony lidí. Málokdo z nich si však všiml, že už v názvu účtu Kass uvádí, že se jedná o účet satirický. A bylo tak velmi zajímavé sledovat reakce lidí, kteří byli přesvědčeni, že to opravdu myslí vážně. Nutno podotknout, že Kass je vynikající herečka, a když celou situaci líčí, nehne ani brvou a tváří se zcela vážně.

V dalším videu, které sdílela, pokračuje v rozjeté satiře a přizná se, že sama děti má. Jsou však adoptované a to je podle ní naprosto „etický způsob“, jak si děti pořídit. Ona nemůže za to, že je někdo porodil. Sama se tak podobné žalobě v případě svých dětí vyhne. Opět potvrdila, že žalobu na rodiče opravdu podala.

miminko iZdroj fotografie: Freepik

Poradila těhotným, ať si najmou jasnovidce

„Já jsem s tím prostě nesouhlasila. Než jsem se narodila, nepokoušeli se mě nijak kontaktovat, aby zjistili, jestli tu vlastně chci být, a proto jsem je zažalovala,“ vypráví s vážnou tváří. Poté také doporučuje těhotným ženám, aby si najaly psychické médium, které se na jejich děti v bříšku napojí a zeptá se jich, jestli chtějí na tento svět přijít. Pak jim žádná žaloba ze strany jejich dětí hrozit nebude.

V tuto chvíli už větší část lidí pochopila, že tohle nemůže myslet vážně. Stále však zůstalo mnoho těch, kteří s ní v komentářích žalobu na vlastní rodiče zcela vážně řešili. Pod příspěvkem se tak rozproudila absurdní a vtipná debata, kdy jedni chápali satiru této mladé dámy, zatímco jiní se snažili argumentovat, proč není v pořádku své vlastní rodiče žalovat.

žena s notebookem iZdroj fotografie: Freepik

Satira upozorňující na absurdity, které se v americkém právu dějí, nakonec pobavila většinu komentujících. Jeden z komentářů zněl: „Přál bych si, aby mě moje děti žalovaly. Protože já bych je na oplátku žaloval o všechny ty peníze, které mě za ty roky stály.“ Sama Kass poté napsala, že ji překvapilo, kolik lidí vzalo tuto satiru vážně. To, že někteří lidé její vtip neprohlédli, tak nejvíce svědčí o tom, na co chtěla upozornit. V Americe jednoduše nikoho nepřekvapí, že chcete žalovat rodiče za to, že vás přivedli na svět.

Co říkáte na satirické pojetí absurdních žalob?

Zdroj: NYPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články