Žena s alopecií se stala inspirací pro všechny s touto nemocí. „Jsme nádherné s parukou i bez ní“

Lidé, již trpí chorobami, které ovlivní jejich vzhled, někdy bývají terčem posměchu. Své o tom ví i tato žena, jež se i z tohoto důvodu rozhodla být těmto lidem inspirací.

žena bez vlasů i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Některé nemoci ovlivňující vzhled lidí mohou mít špatný dopad také na jejich psychické zdraví. Takoví lidé se totiž mohou snadno stát terčem šikany a posměchu od jejich okolí. Následky se pak mohou podepsat na sebevědomí či psychickém zdraví těchto lidí. Tato žena se právě proto rozhodla, že bude inspirací pro všechny, kteří trpí alopecií.

Žena má alopecii od dětství

Tato žena trpí nemocí zvanou alopecie již od svých dětských let. Poprvé se s touto nemocí setkala, když jí bylo pouhých 8 let. V té době začala mít první příznaky většího vypadávání vlasů. Poprvé jí vlasy kompletně vypadaly na střední škole, což pro ni znamenalo zvlášť stresové období. V době puberty byla terčem různých posměšků od svých spolužáků a celkově to pro ni bylo velice náročné období. Podruhé o vlasy přišla na vysoké škole a potřetí po dokončení studia.

Vlasy už ženě nedorostly

Poté, co potřetí ztratila vlasy a zbytek hlavy si oholila, jí vlasy už nikdy nedorostly, a zůstala tak úplně holohlavá. V prvních chvílích to pro ni bylo velice depresivní. Sama ze sebe totiž měla pocit, že přišla o veškerou ženskost. Časem se jí však podařilo toto trauma překonat a získat své sebevědomí zpět. Žena také zjistila, že k tomu, aby byla krásná, nepotřebuje mít dlouhé vlasy, lze být krásná i bez nich.

Přítel byl ženě oporou

Velikou podporu žena získala ve svém příteli. Ten se s touto nemocí již setkal, když postihla jeho otce. Moc dobře tedy ví, čím si jeho přítelkyně prochází, a maximálně ji podporuje. Osobně ji považuje za velice krásnou ženu a vůbec nehledí na to, že nemá vlasy. Sama žena je také moc ráda, že po celou dobu má ve svém partnerovi tak obrovskou oporu, kterou tolik potřebovala.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený CHLOE MARIE BEAN (@chl0ebean)

Dnes je žena inspirací

Dnes už žena překonala veškeré problémy, které jsou s touto nemocí spojené. Navíc našla ve své chorobě smysl života, kdy se snaží pomoci lidem, již trpí stejným onemocněním. Sama se jim snaží jít příkladem v tom, že to není žádné omezení ani překážka. Všem lidem se tak snaží říct, že mohou být krásní i bez vlasů. Díky parukám pak může mít každý den jiný účes, což je pro ni také jistou výhodou.

Jakým způsobem byste podpořili lidi trpící touto nemocí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články