Žena pomohla malému kojotovi

Když žena uviděla na své zahradě kojota, zajímala se o to, jak a hlavně proč se tam dostal. Když zjistila že je zraněný, rozhodla se že ho zde nemůže ponechat jeho osudu a že mu musí pomoci

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Je všeobecně známý fakt, že matky ochraňují svá mláďata. Od tygrů až po člověka. Je to pro ně přirozený instinkt, který jim pomáhá udržovat děti v blízkosti, dokud nevyrostou a neopustí svůj domov. 

i

Gwen viděla na své zahradě zraněného kojota

Jistá žena Gwen Maxwellová bylo ohromená, když uviděla, jaké zvíře stojí na jejím dvorku. Viděla kojota, který se svíjel na zemi v bolestech. Pokus se zbavit trní, kterého na něm byla spousta, ale svépomocí to nezvládal. 

i

Žena tedy zavolala záchranáře, kteří chtěli mládě kojota vzít do rukou a zbavit ho bodlin, ale poblíž uviděli matku kojota, takže byli velmi obezřetní. Mládě mělo na celém těle trny, kterých se samo snažilo zbavit.

i
i

Pracovníci ale okamžitě přispěchali na pomoc, i když viděli, že matka štěněte se pohybuje blízko nich. Vystartovala po nich a snažila se mládě bránit, nebo zůstala v klidu pozorovat situaci?

Samice několik minut otálela a rozhodovala se, zda se má k záchranářům přiblížit, nebo raději zůstat v bezpečí opodál. O své mládě se však bála.

Matka kojota se na muže nevrhla

Dospělá samice kojota vypadala, že chápe, co se s jejím mládětem děje, a chtěla, aby mu přišli pomoci lidé.

i

Proto postávala v okolí a jen sledovala, jak štěněti pomáhají. Jeden z nich držel malého kojota, a druhý záchranář se snažil mu vyndat trny z tlamy.

i

Během celého procesu kojot nezkoušel kousat a ani nevydal jediný zvuk, který by značil vrčení nebo jiný druh odporu. 

iZdroj obrázku: Pixabay
Kojot byl zraněný

Jeho matka ho ani na okamžik nespustila z očí a vše pozorně sledovala. Kdyby viděla nebo slyšela, jak štěněti ubližují, určitě by neváhala zaútočit. Věděla, že se snaží pomoci jejímu potomkovi. Záchranáři odstranili všechny trhy ze srsti štěněte. Poté ještě prozkoumali celé tělo, aby se ujistili, že je zvíře opravdu v pořádku. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Žena uviděla na zahradě tajemné zvíře

Našli jen několik škrábanců, ale jeho stav vyhodnotili jak normální. Pustili ho tedy na zem a kojot ihned běžel za svou matkou. Za pár okamžiků oba zmizeli z dohledu. Matky se za své potomky vždy postaví a mají velkou intuici, co se dětí týče. Zvířecí instinkt je v tomto ohledu ještě silnější, než mají lidé.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články