Muž plakal pro svého psa, který nejevil žádné známky života. V tu chvíli netušil, že neznámá žena udělá hotový zázrak

Muž si myslel, že jeho pes po plavání v řece utonul a nemohl přestat plakat. Poté k němu přiběhla žena, která začala zvíře zachraňovat, a nakonec se jí povedlo ho oživit.

oživování psa i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zachránit život nějakého zvířete se ve většině případů povede jen veterinárním lékařům, kteří se této profesi věnují již několik let. Pokud se ale člověk ve svém životě vzdělává a zajímá se o to, jak se zachovat ve vypjatých situacích, kdy jde někomu o život, může v mnoha situacích zachránit život nejen lidem, ale i zvířatům. U nás v redakci se opakovaně vzděláváme v tom, jak poskytovat první pomoc, protože nikdy nevíme, kdy nám tyto zkušenosti přijdou vhod.

Každý by měl znát základy první pomoci

O tom, jak poskytovat první pomoc, se učí již někteří žáci na základních školách. Poté se s tímto tématem můžete setkat v autoškole, v práci a na dalších místech. Znát základy poskytování první pomoci by mělo být pro každého prioritou. Nejenom, že tak můžete zachránit život cizí osobě, dítěti nebo někomu z vaší rodiny, ale také si rozšíříte znalosti a dovednosti, jež se vám mohou v životě hodit.

Zachránit můžete i zvíře

Existují také základy poskytování první pomoci pro zvířata. Pokud doma máte nějakého domácího mazlíčka, určitě byste měli tyto základy znát. Ztratit svého zvířecího miláčka totiž nechce nikdo, jelikož je to velmi bolestivé. O tom se přesvědčil již zmíněný muž, který málem přišel o svého psa tonoucího se ve vodě. Jediné štěstí bylo, že šla zrovna okolo neznámá žena, která zasáhla a zvíře zachránila.

Pes se začal topit v řece

Tento muž si vyšel se svým psem v létě k řece, aby se jeho mazlíček mohl ochladit a hrát si ve vodě. I přesto, že se jednalo o dospělé zvíře, tak se mu nejspíše při plavání něco stalo a začalo se topit. Když se k němu jeho majitel dostal, aby jej vytáhl z vody, byl už pes v bezvědomí a vypadalo to, jako kdyby byl mrtvý. Podle webu RadioLuisdeFuentes vzal muž zvíře na břeh a začal nekontrolovatelně plakat, jelikož si myslel, že ztratil svého čtyřnohého přítele.

muž truchlící po psovi iZdroj fotografie: Freepik

Žena, která zasáhla v pravou chvíli

Jak byl muž v rozpacích, neustále volal o pomoc. Po chvilce u něj bylo několik lidí, ale netušili, co mají dělat. Kolemjdoucí žena jej uslyšela a hned poté si všimla, že muž klečí nad psem, který nejevil známky života. Jak píše web Zoorprendente, ihned si ke psovi také klekla a začala jej oživovat. Ostatním říkala, co mají mezitím dělat a všichni spolupracovali. Po několika pokusech pes otevřel oči a začal se probírat. O tom, jak lidé zachraňují zvířecí životy, jsme na DámskémDeníku psali v článku, kdy záchranáři úspěšně vrátili život zatoulanému zvířeti.

@friend.animal The man picked up the dog from the lake and cried. 💔💔 The girl did a very unexpected thing. 🥰🥰🥰#dogs #dog #animals #rescuedog #rescueanimals #PetsO #amazing #vairalvideo #tiktok #loveanimal #rescue #PetsOfTikTok #dogsoftiktok #loveanimals #fyp #foryou #pet #viral ♬ nhạc nền – Animal Rescue_World

Na jaké nebezpečí dáváte pozor při venčení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články