Žena se po dvou letech konečně setkala se svým ztraceným pejskem. Reakce obou vhání slzy do očí

Neuvěřitelný příběh odloučení a následného setkání pána a psa se odehrál na Ukrajině. Dvojice byla bez sebe dva roky, přesto na sebe nezapomněli.

pes uvázaný bouda i Zdroj fotografie: PxHere
                   

Přátelství psa a lidského pána bývá pevným svazkem. Někteří majitelé pak vnímají ztrátu svého domácího zvířete hůře, než kdyby přišli o blízkého člověka. Ať již mazlíček odejde z důvodu smrti nebo prostě zmizí, je to jako kdyby odešlo půl jejich srdce. To byl i případ Ukrajinky Natalie Stadnikove, které se ztratil její milovaný středoasijský ovčák jménem Lord.

Pátrání po psu nikam nevedlo

Stalo se to 5. července 2017, kdy Lord utekl ze svého domova z ukrajinského města Mariupol, Natalie však byla přesvědčená o tom, že ho někdo ukradl. Společně s dcerou Vikou rozjely rozsáhlé pátrání, které mělo za cíl ztraceného Lorda najít. Sdílely jeho fotografie na sociální sítě, obvolávaly útulky, avšak marně. Lidé je kontaktovali, že Lorda někde zahlédli, avšak po prověření vždy šlo o mylnou informaci. 

Jednou se dokonce Natalia málem stala obětí podvodu. Zlomyslní podvodníci ji vydírali s tím, že pokud nezaplatí finanční částku, prodají jejího Lorda na psí zápasy! Natalia však jejich podvod odhalila. Jak čas od Lordova zmizení ubíhal, její zklamání rostlo čím dál víc. Natalia pomalu ztrácela naději. Přesto se nevzdávala myšlenky, že Lorda jednou uvidí.

Nastal dlouho očekávaný den

Po dvou letech však nastal v pátrání po Lordovi zlom. Přítelkyně Natalie narazila na sociální síti na příspěvek zvířecího útulku Happy Animals, který sdílel fotografii nalezeného psa, který vypadal jako Lord! Nevypadal vůbec dobře – Lord byl vyhublý, žebra mu prosvítala skrz kůži a měl na těle několik ran. Přesto ho Natalia okamžitě poznala a rychle za ním spěchala do útulku.

pes řetěz útulek iZdroj fotografie: PxHere

Hned následující den se uskutečnilo dlouho očekávané shledání. Natalia byla značně nervózní, zda ji její pes po dvou letech odloučení vůbec pozná. První kontakt vypadal opatrně, Lord se totiž tvářil znepokojeně a nedůvěřivě. Patrně si zažil na ulici mnoho příkoří, kdy se potuloval sám a byl ostražitý vůči všem lidem.

Nezapomněli na sebe

Když však Natalia zavolala jeho jméno, vše se rázem změnilo. Lord se otočil a podal jí svou tlapku. Natalii tak dal najevo, že na ni nezapomněl. Pak se postavil na zadní nohy a objal ji jako malé dítě, které právě nalezlo svou ztracenou maminku. A začal jí mohutně olizovat. Setkání bylo tak emotivní, že všem přítomným svědkům vehnalo slzy do očí.

Zvířecí útulek Happy Animals poděkoval všem, kteří pomohli uskutečnit tuto dojemnou schůzku. „Díky vám byl psovi zachráněn život a do duše jeho majitele se vrátil klid!“ zveřejnila organizace na svých stránkách. Natalia a Lord se tak po dvou letech šťastně shledali a mohli si užít další roky společného života.

Co si myslíte o tomto dojemném setkání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články