Žena nakonec adoptovala všechny psy z útulku, protože nevěděla, kterého si vybrat a pomoci mu

Žena s obrovským srdcem si nemohla vybrat, kterého psa z útulku adoptuje a zachrání, a tak se nakonec ujala všech.

zanedbaný pes i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho lidí, kteří si chtějí domů pořídit pejska, se rozhodne vybrat si nějakého z útulku. Avšak pohled na tato nebohá zvířata může být pro některé z nich srdcervoucí. Některá tato zařízení jsou totiž neudržovaná, a tak psi, kteří se tam nacházejí, žijí v hrozných podmínkách a mnohdy jsou také v hrozně zuboženém stavu. A přesně na jedno takové místo hrůzy narazila žena, která se nemohla rozhodnout, jakému zvířeti pomůže. Nakonec adoptovala všechna.

Při pohledu na útulek jí došla slova

Daniela Eden je žena s velkým srdcem, v němž má mnoho lásky. Je schopna opravdu velkých skutků, což také nedávno dokázala. Vždy byla citlivá vůči opuštěným a týraným zvířatům, a tak se jednoho dne rozhodla splnit si svůj sen a založila psí útulek „Dog Tales“, v němž dala šanci na nový život stovkám zvířat, která se ocitla v nebezpečných podmínkách a žila nesnesitelným životem. Od té doby Daniela navštěvovala podobná zařízení v různých zemích světa.

Žena byla zvyklá na rozmanité druhy trpících zvířat, jež potřebují záchranu, ale nečekala, že v jednom z dalších útulků, které navštíví, ji čeká takový šok. Když se rozhodla jet do Izraele, počítala s tím, že navštíví několik tamních zařízení pro opuštěná zvířata, aby viděla, jak vyspělá v tomto ohledu daná země je. Avšak hned první útulek jí vyrazil dech. Každý pes na tomto šíleném místě potřeboval pomoc a záchranu.

Bez rozmýšlení se ujala všech

„Byl to nejhorší útulek ze všech, co jsem kdy viděla,“ nechala se slyšet Daniela. Na rozloze, jež byla vhodná maximálně pro 70 psů, jich žilo více než 250. Místo bylo špinavé a ve vzduchu byl cítit nesnesitelný zápach. Všude byli potkani a o každý hozený kus chleba musela zvířata tvrdě bojovat. Podle toho také vypadala. Byla vyhublá, zanedbaná, zraněná a některá téměř mrtvá. Pohled na mrtvé hlodavce, kteří se mísili s živými potkany, byl otřesný. A v tomhle prostředí žili psi, kteří okamžitě potřebovali pomoc.

psí útulek iZdroj fotografie: Depositphotos

Když to Daniela uviděla, došla jí slova. Nemohla si vybrat, jakého si z tohoto hrozného místa vezme a zachrání, protože naprosto všechna tato zvířata potřebovala okamžitou pomoc. A tak se žena rozhodla adoptovat všech 250 psů z tohoto útulku. Od té doby se podařilo umístit 90 zvířat na území Izraele, dalších 25 bylo převezeno do útulků v Ontariu. Na záchranu tedy čeká ještě 150 psů.

Ale díky Danielině návštěvě tento strašlivý izraelský útulek prochází změnami a vše se v něm postupně mění. Zaměstnanci mají za úkol udělat z tohoto místa prostředí vhodné ke slušné péči o zvířata. Opuštěným zvířatům musí být poskytnuta plnohodnotná výživa a profesionální veterinární péče. Navíc z prvních 25 psů, které se podařilo umístit do jiných útulků, již polovina našla nové majitele, a šla tedy žít do nových domovů k milujícím rodinám. Díky Daniele se tato zvířata už neživí chlebem a vodou a znovu se učí důvěřovat lidem.

Co říkáte na její rozhodnutí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články