Byl označen za nevhodného k adopci a útulek ho chtěl utratit. Těsně před tím ho ale dobrovolník unesl, aby mu zachránil život

Zpráva, že záchranná stanice chce psa utratit, se roznesla rychlostí blesku a pobouřila veřejnost. Během demonstrace za psí život se ale stalo něco neočekávaného.

pes v útulku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Někteří lidé domácí mazlíčky nezvládají. Potýkají se s jejich výchovou a výcvikem nebo na tyto věci vůbec nedbají. Stává se, že jim zvíře přeroste přes hlavu natolik, že se stane nebezpečným rizikem pro okolí a někdy i samotného majitele. Takže se ho jednoduše zbaví. Jako v případě křížence amerického buldoka, kterého odložil jeho páníček. Přes rok se o něj nikdo nestaral a ani žádná záchranná stanice neměla zájem se ho ujmout. Jeho nelehký život směřoval k trpkému konci.

Útulek rozhodl, že psa utratí

Nakonec se ale čtyřletý kříženec Pursuit do útulku v americkém státě Pensylvánie přece jenom dostal. Jenže na jeho chování se drsný život projevil. Žádný zájemce, který by mu poskytl nový domov, se nenašel. Ještě v prosinci pro něj útulek nového páníčka hledal. Na sociálních sítích ho popisoval jako potrhlého psa, který miluje hračky, ale je džentlmen. Byly to chlupáčovy druhé Vánoce v útulku. Jenže pak se něco změnilo a vše nabralo rychlý spád.

Pursuit musel začít bojovat o holý život. Neměl ale osud ve svých rukách, nebo přesněji v tlapkách. Rozhodovali o něm lidé z útulku. A verdikt, který vyřknuli, byl nekompromisní. Měl být utracen. Co konkrétně k tak děsivě konečnému rozhodnutí vedlo, útulek nesdělil. Údajně za tím byly tři incidenty. Při jednom se pes během setkání s rodinou, která měla zájem o jeho adopci, měl vrhnout na teenagera, při druhém na jiného zájemce a při třetím prý pokousal pracovníka útulku.

Cvičitel ho označil za nevhodného k adopci

Kvůli nezvladatelnému chování útulek najal cvičitele, který se pokusil s Pursuitem pracovat. Nešlo to zřejmě dobře. Podle trenéra není bezpečné, aby pes byl adoptovaný. To byla asi poslední kapka, která přiměla útulek k tak radikálnímu rozhodnutí. Kontroverzní verdikt vyvolal vlnu nesouhlasu u veřejnosti. „Bohužel, eutanazie z důvodu chování je rozhodnutí, které musí učinit všechny útulky. Kdybychom věřili, že Pursuit může prožít kvalitní život a bezpečně být někam umístěný, nerozhodli bychom tak,“ obhajovala se záchranná stanice na svém facebookovém profilu.

Pes na sedačce v autě iZdroj fotografie: Depositphotos

S tím ale spousta diskutujících nesouhlasila. Někteří dobrovolníci, kteří měli povědomí o chodu útulku, tvrdili, že není pravda, že pes někoho pokousal. Podle nich byl vhodný k tomu, aby ho někdo adoptoval. Před útulkem se dokonce konala demonstrace místních obyvatel a milovníků zvířat, kteří žádali, aby psa nechali žít. Pursuitův život se ocitl v centru dění. Zatímco lidé venku protestovali, psa někdo naložil do auta a odvezl.

Chtěli dát opuštěnému psovi šanci

Tlak veřejnosti na útulek nebyl jen planým povykem. Někteří z protestujících se dokonce nabízeli, že si psa vezmou do své péče. „Prostě jsem cítila, že ten pes může mít šanci, a chtěla jsem, aby mu ji někdo dal,“ řekla jedna z demonstrantek Melissa Pendletonová. Navzdory všemu si ale útulek stál za svým. Pursuita považuje za nebezpečného a bude utracený. Krátce poté, co někdo psa během demonstrace odvezl, protest skončil. Není ale jasné, kam se zvířetem zamířil. Je možné, že mohl psa předat jiné záchranné stanici.

Co si myslíte o rozhodnutí útulku, že se pes utratí?

Zdroj: MiamiHerald
Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články