Celebrity oplakávají skon výjimečného zpěváka. V roce 1964 založil jednu z nejpopulárnějších skupin

Nejznámější hit britské kapely zná skoro každý. Jeho cover verze mají ve svém repertoáru i fenomenální české zpěvačky. Třeba Marie Rottrová nebo Lucie Bílá.

Hořící i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Fanoušci na celém světě truchlí. Do hudebního nebe odešel poslední ze zakládajících členů britské kapely Moody Blues klávesista a zpěvák Mike Pinder. Bylo mu 82 let. Zemřel v poklidu obklopený rodinou ve svém domě v Severní Kalifornii 24. dubna. O úmrtí hudebníka, který mimo jiné spolupracoval i na desce Johna Lennona Imagine, informovala kapela na svém facebookovém profilu.

Hudba ho provázela i v posledních dnech

Skon zpěváka a klávesisty rozesmutnil fanoušky i jeho spoluhráče z birminghamské kapely, jejíž největší hit Nights in White Satin zná snad každý. „Veškerá láska dnes jde k Mikeově rodině,“ uvedla skupina. Podle blízkých byly poslední dny muzikanta plné hudby. „Michael žil svůj život s dětským úžasem. Jeho texty, filozofie a vize lidstva a našeho místa ve vesmíru se dotknou dalších generací,“ uvedla rodina.

Úmrtí svíčka a květina

Další legendární zpěvák se na nás bude dívat už jen z nebe. Jeho nejznámější písničku zná snad každý

Zesnulý hudebník byl dvakrát ženatý. Z prvního manželství měl syna Daniela, z druhého Matta a Michaela. Podle webu TheSun jdou v otcových stopách a věnují se muzice. Pinder už v osmnácti letech založil kapelu El Riot and the Rebels, která byla předskokanem Beatles na koncertě v roce 1963. Později strávil také několik měsíců hraním v klubech v německém Hamburku.

Populární hit nazpívala i Rottrová a Bílá

Zlom přišel v květnu 1964, kdy vznikla kapela Moody Blues. U jejího zrodu stála pětice zakladatelů. Vyjma Pindera to byl Ray Thomas, Denny Laine, Graeme Edge a Clint Warwick. Všichni jsou již po smrti. „Velmi smutná zpráva, poslední z původní sestavy Moody Blues zemřel. Teď už je zase s Dennym, Rayem, Graemem a Clintem. To musí být radostné setkání,“ dojemně napsala na Instagramu vdova po Laineovi Elizabeth.

Mike’s family have asked us to share the message below with you all… All the love possible goes out from the Lodge…

Zveřejnil(a) Moody Blues dne Čtvrtek 25. dubna 2024

Podle deníku TheGuardian skupina ještě v roce 1964 přesídlila do Londýna a podepsala nahrávací smlouvu. Úspěch byl téměř okamžitý. Hned druhý singl Go Now vystřelil Moody Blues na vrchol britského žebříčku a v americké hitparádě se držel v top ten. Nejznámější hit kapely, která byla v roce 2018 uvedená do Rockenrolové síně slávy, je ale píseň Nights in White Satin. Dočkala se i mnoha cover verzí. Nazpívala ji i Marie Rottrová nebo Lucie Bílá.

Co říkáte na úmrtí další hudební legendy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články