Hudební scéna oplakává ztrátu významného zpěváka. Srdce lidí si získal už za ČSSR, těsně před svým skonem nám všem poslal dojemný vzkaz

Svět truchlí nad smrtí dalšího skvělého hudebníka, který nečekaně odešel na věčnost. Na své oblíbené klávesy si již nezahraje.

Hořící i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Do uměleckého nebe odešel oblíbený a velmi talentovaný britský hudebník, který se spolu se svou kapelou vryl do paměti mnoha posluchačům a fanouškům. Jejich tvorba patřila mezi nejoblíbenější vůbec. Přestože hudební skupina již nefungovala, její členové zůstali skvělými a věrnými přáteli. Umělcova smrt proto zasáhla nejen je, ale i jeho rodinu a fanoušky.

Příčina hudebníkova úmrtí není jasná

Ve svých šestasedmdesáti letech odešel na věčnost britský hudebník, klávesista kapely Electric Light Orchestra (ELO) Richard Tandy. Příčina jeho úmrtí nebyla zveřejněna. O umělcově smrti, která přišla nečekaně 1. května letošního roku, informoval na svém twitterovém účtu jeho přítel a člen skupiny ELO Jeff Lynne.

„Byl to pozoruhodný muzikant a kamarád a naše společné vzpomínky si budu pamatovat do konce života. Sheile a celé rodině posílám lásku,“ cituje jeho slova i web TN. Pod příspěvkem se rychle objevilo mnoho komentářů, ve většině z nich vyjadřovali internetoví uživatelé upřímnou soustrast celé rodině i blízkým přátelům, mezi něž se řadil právě i Jeff Lynne.

Kapela ELO koncertovala po celém světě

Tandy se narodil v roce 1948 v Birminghamu. Web TheGuardian uvádí, že se hudebník stal v roce 1972 členem kapely ELO, která ale fungovala již dva roky předtím. Zde působil Tandy zpočátku jako baskytarista, později se ale stal klávesistou. Tato velmi oblíbená a úspěšná kapela prodala více než padesát milionů desek po celém světě. A jejich songy se umisťovaly nejen v britských, ale také amerických hudebních žebříčcích.

V roce 1986 se však kapela rozpadla a vypadalo to, že je definitivní konec. Přestože proběhlo několik pokusů o obnovu, nikdy nebyly nijak úspěšné. Ovšem v roce 2017 byl Tandy uveden do Rokenrolové síně slávy. Jeho fanoušci se však nyní musí smířit s tím, že tento skvělý umělec naživo již nikdy koncertovat nebude. Stejně jako člen kapely Foo Fighters, který před dvěma lety nečekaně zemřel, o čemž jsme vás na DámskémDeníku včas informovali.

Jaké písně od skupiny ELO znáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články