Dokonalá rekonstrukce domu z roku 1710 s dechberoucím interiérem

Některé domy jsou opuštěné a nikdo v nich dlouhá léta nebydlí. Takové domy chce mnoho lidí zbourat a postavit nové. Naopak někdo se snaží tyto osobité domy zachránit a zrenovovat.

                   

Takový případ se stal i na západní straně Anglie, přesněji v oblasti Cotswold, kde se nachází starý dům, který byl vystavěný v roce 1710. Jedná se o dům s dlouholetou tradicí a úctyhodnou osobitostí. Tento dům byl zakoupen novinářkou Carolin Hideaway, která uvedla překrásný dům do stavu k bydlení. 

Nic snadného

Celková přeměna starého domu nebyla velmi jednoduchá. Majitelka si přála veškeré starodávné prvky i tvary, a dokonce i materiály domů ponechat, aby vyniklo kouzlo starodávna. I za těchto okolností vznikl překrásný charismatický dům. Dům se majitelka snažila vybavit nábytkem, který by vizuálně nepřebíjel starodávného duchu doma. Nachází se zde převážně vintage styl a celý dům je úchvatný a okouzlí i ty, kteří milují moderní domy. Užijte si pohled na tyto překrásné fotografie, které vám vyrazí dech.

Prohlídka skrze fotografie

Na první fotografii můžete zahlédnout dům, který byl doplněn o překrásné plazící růže, byly vyměněná okna i vchodové dveře a před dům byly nasazené levandule, které se bezpochyby k tomuto starodávnému stylu hodí.

Třetí fotografie je focena čelem ke vchodovým dveřím, kde lze zahlédnout obývací pokoj vybavený krbem, vintage nábytkem, a co stojí za povšimnutí jsou jistě zdi. Kamenné zdi jsou raritou starodávných domů a šikovnému designérovi se je podařilo ponechat.

Pokud si v domě stoupneme zády ke vchodovým dveřím, uvidíme překrásné trámy, které byly přidány pro zpevnění stropu, a také byly natřené bílou barvou. Bílá je neutrální barvou a dokáže zvětšit prostor. Před námi se již naskýtá pohled do jídelny a na krásné rustikální dveře. 

Jídelna je překrásná! Tato místnost byla ze všech místností nejvíce poškozená, a proto si zasloužila větší renovaci. Nechybí židle z masivního dřeva a stůl ve starém stylu. Pro větší harmonii a dokonalý pocit z prostoru byl do stropu vyříznutý otvor a po stranách jsou umístěné obrazy a zrcadlo. Proč zrcadlo? Je to z toho důvodu, že zrcadlo poskytuje vizuální otevřenost prostoru. 

Šestá fotografie nám umožňuje nahlédnutí z druhé strany. Veškeré vybavení, ať už nádobí nebo nábytek, je situován do starodávného stylu.

Samozřejmě by neměl chybět ani pracovní prostor v kuchyni u pořádného zdroje světla. Vpravo vidíme zdroj vaření. Není zde moderní linka, ale kamna ve starodávném duchu.  

Nyní jsme se konečně dostali do další místnosti a tou je ložnice. I zde je prostor vybavený starožitným nábytkem, a co dělá celý prostor dokonalým, je dřevěné obložení a dva naproti sobě umístěné trámy. 

Další prostor je koupelna, ta je již v modernějším duchu, ale stále má hodně osobitého kouzla. Například dřevěné obložení či vodovodní baterie. 

A jsme venku – nejharmoničtější místo celého domu a jeho okolí – dvůr. S krásnými růžemi, betonovým chodníčkem a levandulemi je místo opravdu úchvatným skvostem. Nechali jste se inspirovat? Také se vám líbí domy, které na vás dechnou svou tradici?  

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články