Zdravotné sestřičky s obrovským srdcem: Podívejte se, jak vykouzlily úsměv na tváři malé nemocné holčičky

Spousta dětí nemá tak radostné dětství, jak by tomu mělo být. Jednu malou nemocnou holčičku se tak pokusily rozveselit zdravotní sestry velice zajímavým způsobem.

Medvídek i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Povolání zdravotní sestry není vždy úplně jednoduché. Vykonávat by ho měli především ti, pro které je to nějakým způsobem životní poslání. Častokrát se totiž tito lidé střetnou s různými lidskými osudy, které mohou být někdy i velmi bolestivé. Každá možnost, kdy se může člověk ve špatném životním období zasmát, je k nezaplacení. Dvojnásob tato tvrzení platí také u dětí, pro které je to někdy velice náročné.

Holčička byla v nemocnici

Pobyt v nemocnici je pro spoustu lidí velmi frustrující. Daleko větší frustraci však mohou zažívat malé děti, na které více dopadne to, že jsou odloučené od své vlastní rodiny. Častokrát dochází i k pláči, jelikož se dětem stýská po rodičích. V takovém případě někdy není jiná možnost než se pokusit nějakým způsobem vyjednat přítomnost rodičů u jejich potomka po celou dobu hospitalizace.

Sestry občas pomohou

Ne v každém případě je však možné, aby některý z rodičů trávil čas v nemocnici se svým dítětem. Vše tak poté leží na zdravotních sestrách, které se snaží různým způsobem děti rozveselit nebo je alespoň přivést na jiné myšlenky. Někdy se tato snaha potká s úspěchem, jindy bohužel sestřičky narazí a malým dětem se stále stýská. Spousta zdravotníků by si pak přála přijít na to, jak být v takové situaci nápomocní, tak, aby vše mělo šťastný konec.

Dvojice sester je inspirací

Svým způsobem se pokouší osamělým dětem pomáhat i dvojice zdravotních sester z jedné nemocnice. Ty se snaží své malé pacienty rozveselit různými způsoby. Malou holčičku, která trávila spoustu času v nemocnici sama, například rozveselily pouhým tancem. Na televizi, jenž měla na svém pokoji, pustili taneční video. Společně s malou pacientkou se pak ženy snažily pohyby z televize napodobovat, což holčičku neuvěřitelně bavilo. V tu chvíli bylo dítě plné radosti a ani si nemohlo vzpomenout na to, že u sebe nemá své rodiče.

Holčička si užila spoustu zábavy

Na obou zdravotních sestrách je vidět, že svou práci nevykonávají proto, aby si z ní odnesly nějaké peníze. Není na nich vidět ani známka toho, že by si svou směnu přišli nějakým způsobem přetrpět, aby mohly opět domů. Svou práci zkrátka vykonávají s láskou, kterou se snaží rozdávat všude kolem sebe. To pocítila i tato malá pacientka, která si během své hospitalizace užila s těmito zdravotními sestrami velkou spoustu zábavy.

Jakým dalším způsobem byste zkusili potěšit nemocnou holčičku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články